اخباراخبار منتخبمعاونت امور جوانان

دومین جشنواره فرهنگی هنری ادبی «رفیق خوشبخت ما» در هلال احمر استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از آغاز به کار دومین جشنواره "رفیق خوشبخت ما" در ١۶ بهمن ۱۴۰۰ در هلال احمر استان آذربایجان غربی خبر داد.

? دومین جشنواره فرهنگی هنری ادبی «رفیق خوشبخت ما» در هلال احمر استان آذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از آغاز به کار دومین جشنواره “رفیق خوشبخت ما” در ١۶ بهمن ۱۴۰۰ در هلال احمر استان آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی ، امیر جعفرزاده با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته نخستین جشنواره رفیق خوشبخت ما به پاس نکوداشت خدمات کم نظیر سردار دلها، در قالب دو رویداد ملی که یکی جشنواره فرهنگی هنری با هدف تولید آثار و فرآورده های فرهنگی توسط هنرمندان جوان جامعه به منظور تبیین مبانی فکری و معرفی سبک زندگی حاج قاسم در ارتباط با اهداف جمعیت بود و دیگری پویش ملی “چلچراغ” به نیت نذر حداقل ۴۰ کار خیر و خدمت عام المنفعه توسط جوانان و مخاطبین این طرح به نیابت از این شهید عزیز اجرایی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با تاکید به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و رسالت ویژه همه دستگاه‌های اجرایی کشور، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر هم ماموریت دارد تا با اجرای برنامه های غنی، تحول آفرین و کارآمد موجب گسترش چتر گفتمانی انقلاب اسلامی و پرورش جوانان مومن، دانا وپرانگیزه و توانمند شود که این رویداد نیز با همین هدف توسط سازمان جوانان برگزار می شود.

وی در همین زمینه ادامه داد: به لطف خدا و عنایت این شهید والا مقام شاهد بودیم که اولین جشنواره با استقبال بی نظیر ، چشمگیر و قابل توجه جوانان عزیز کشورمان روبرو گردید و بیش از ۴۳ هزار و ۶۰۰ اثر هنری به دبیرخانه ارسال و قریب به ۶۱ هزار و ۴۰۰ نفر نیز در پویش ملی چلچراغ شرکت نمودند که این مهم در کنار حضور شخصیت های عالیرتبه نظام، خانواده و بنیاد شهید سلیمانی موجب شد که آئین اختتامیه با پوشش و استقبال بسیار وسیع و چشمگیری در رسانه ها مواجه شود.

امیر جعفرزاده با اشاره به این میزان استقبال و مشارکت شورانگیز و توام با علاقه جوانان مخاطب خود به منظور تداوم این مسیر، گفت: در همین راستا طی اقدامی ارزشمند و امیدآفرین از سوی سازمان جوانان، خانه هنرمندان ماه نگار تاسیس شد و در نظر دارد که امسال با همت اعضای آموزش دیده و سازماندهی شده در شبکه تسهیل گران تخصصی ماه نگار، رویداد دوم را با کیفیت بسیار بالاتری برای آشنایی هر چه بیشتری آحاد جامعه علی الخصوص نسل جوان با سبک زندگی و الگوی رفتاری اخلاقی و تربیتی سردار دل ها در ابعاد مرتبط با اهداف و شعارهای جمعیت هلال احمر و در موضوع خدمت داوطلبانه، مسئولیت‌پذیری مردم دارانه و اخلاق مداری خداپسندانه با شعار محوری بسیج توان انسانیت برای کرامت انسانی در سطح جامعه ملی و بین المللی اجرایی نماید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با اشاره به جدول زمان بندی برگزاری این جشنواره ،  ابراز امیدواری کرد با سازماندهی استعدادهای شناسایی شده و برنامه‌ریزی مدون به جهت توانمندسازی آنان و بسترسازی حداکثری برای نقش‌آفرینی موثرشان در فرهنگ‌سازی اهداف فوق الذکر در برنامه های ماه نگار را فراهم نمائیم.

وی افزود آئین افتتاحیه این جشنواره  شانزدهم بهمن ماه ۱۴۰۰ همزمان با ایام شهادت حضرت امام هادی علیه السلام شروع و مهلت دریافت آثار رویداد اول تا چهاردهم خرداد ماه سال ۱۴۰۱ همزمان با ارتحال حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و مهلت شرکت در رویداد دوم تا  بیست و چهارم تیرماه ۱۴۰۱ همزمان با ایام ولادت حضرت امام هادی علیه السلام خواهد بود.

لازم به ذکر است  سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اجرای برنامه های غنی، تحول آفرین و کارآمد، موجب گسترش چتر گفتمانی انقلاب اسلامی و پرورش جوانان مومن، دانا را فراهم می نماید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن