اخباراخبار منتخبمعاونت بهداشت، درمان و توانبخشینذر آب ۲

بهره‌مندی ۶۸۶ نفر از خدمات پزشکی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در سیستان و بلوچستان/ پایان اجرای طرح نذر آب ۲

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: در سه روز حضور کادر درمانی جمعیت هلال احمر استان در مهرستان سیستان و بلوچستان به ۶۸۶ نفر از خدمات پزشکی بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، سعید رهبرسوره مدیرعامل جمعیت استان با ارائه گزارش عملکرد سه روزه اجرای طرح نذر آب ۲ در مهرستان استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در این مدت ۶۸۶ از خدمات کادر پزشکی جمعیت هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی ۱۰ پزشک از جمله پزشک متخصص اعصاب و روان، زنان و زایمان و اطفال حضور داشتند، افزود: از ۶۸۶ خدمات پزشکی ارائه شده ۵۳۹ ویزیت توسط پزشکان متخصص انجام گرفته ۲۷۲ نفر توسط پزشک متخصص عفونی، ۹۵ توسط پزشک متخصص نفر اعصاب و روان، ۱۰۳ نفر توسط پزشک متخصص زنان و زایمان و ۶۹ نفر توسط پزشک متخصص اطفال ویزیت شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در این ماموریت ۱۲۰ نوع دارو به ارزش ۱۷۲ میلیون ریال توزیع شد، ادامه داد: همچنین در این مدت به ۱۴۷ نفر خدمات دندانپزشکی شامل معاینه، کشیدن و آموزش بهداشت دهان و دندان ارائه شد.

وی با اشاره به توزیع دو تانکر دو هزار لیتری هر کدام به ارزش ۳۰ میلیون ریال و یک تانکر ۳۰۰ لیتری به ارزش دو میلیون ریال عنوان کرد: به دلیل وجود مشکل کم‌آبی در مهرستان ۶۰۰ عدد آب معدنی بزرگ به ارزش ۱۲ میلیون ریال و ۴۷۴ آب معدنی کوچک به ارزش هفت میلیون و ۱۱۰ هزار ریال در بین مردم این شهرستان پخش شد.

رهبر سوره با اشاره به توزیع البسه، کیف و کفش به ارزش یک میلیارد و ۲۸۱ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال در مهرستان تصریح کرد: توزیع فرش ماشینی و دستبافت به ارزش ۱۴۲ میلیون ریال، ظرف به ارزش ۲۰ میلیون ریال، ۱۳ عدد کپسول گاز به ارزش ۶۵ میلیون ریال و ۷۹ بسته اسباب بازی شامل توپ و عروسک به ارزش ۳۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار از دیگر خدمات ارائه شده در سیستان و بلوچستان بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به تحویل ۲۲ بسته لوازم‌التحریر شامل مداد، دفتر و مداد رنگی به ارزش ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار به دانش‌آموزان مهرستان خاطرنشان کرد: همچنین ۲۰۰ بسته سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی و رب به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، یک هزار و ۲۲۸ بسته نوار بهداشتی به ارزش ۹۸ میلیون و ۲۴۰ هزار ریال، ۵۵ کیلو نقل سوغاتی به ارزش ۱۹ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال، پتو و بالش به ارزش ۲۳ میلیون ریال و ۱۶ عدد روغن مایع به ارزش هشت میلیون ریال توزیع شده است.

وی همچنین از توزیع ۵۹ جلد کتاب کمک آموزشی به ارزش ۳۳ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال، اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی برای ۳۰۰ نفر به همراه اهدای هدایای فرهنگی و مسابقات هوش با اهدای جایزه برای ۵۰ نفر، آموزش قرآن به ۲۵ کودک و اهدای تجهیزات مطب مامایی به ارزش ۱۵۰ میلیون جهت استقرار در مرکز درمانی جاهوک خبر داد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن