اخباراخبار منتخبمعاونت امدادونجات

برگزاری دوره‌های تخصصی امداد نجات در جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی

دوره‌های تخصصی امداد و نجات در همه شعبه‌های جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در شهریور ماه برگزار می‌شود.

به گزارش جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، دوره‌های تخصصی امداد و نجات در بخش‌های جست‌وجو و نجات در جاده، پیش‌بیمارستانی، مقدماتی امداد و مقدماتی نجات در همه شعبه‌های جمعیت هلال احمر در سطح استان در شهریور ماه برگزار می‌شود.

هدف از این دوره‌ها تربیت نیروی انسانی متخصص جهت آمادگی در مقابله و پاسخگویی به حوادث و افزایش توانمندی‌های نجاتگران با همکاری معاونت آموزش و پژوهش جمعیت استان در شهرستان‌های ارومیه، ماکو، شهرستان شوط، پلدشت، پیرانشهر، بوکان و سلماس برگزار می‌شود.

در این دوره‌ها موضوعاتی از جمله نحوه برخورد با مصدوم ترومایی، تریاژ، خونریزی، شکستگی و کار با دستگاه‌های ست نیمه سنگین هیدرولیک، پنوماتیک و عملیات رهاسازی به نجاتگران آموزش داده می‌شود.

همچنین افراد حاضر در این دوره‌ها با فراگیری آموزش‌های لازم برای استقرار در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و انجام عملیات امدادرسانی هنگام بروز سوانح و حوادث آمادگی لازم را پیدا می‌کنند.

گفتنی است تا پایان تابستان سه دور جست‌وجو و نجات در کوهستان، دو دوره پیش‌بیمارستانی، دو دوره جست‌وجو و نجات در جاده، یک دوره جست‌وجو و نجات در سیلاب و ۱۰ دوره مقدماتی امداد و نجات برگزار خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن