اخباراخبار منتخبستادیمعاونت امور داوطلبانمعاونت بهداشت، درمان و توانبخشی

کمک‌های ۲ میلیارد ریالی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به سیستان و بلوچستان در قالب طرح نذر آب ۲

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: در طرح نذر آب ۲ اقلام و کالاهای ارسالی به سیستان بلوچستان شامل اسباب‌بازی، آب معدنی، تانکر آب، فرش و البسه با ارزش ریالی با دو میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۳۰ هزار ریال توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی،سعیدرهبر سوره، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در محروم‌زدایی از مناطق محروم و کم‌برخوردار و با اشاره به اجرای طرح نذر آب ۲ اظهار کرد: در این طرح اقلام و کالاهای ارسالی به سیستان بلوچستان شامل اسباب‌بازی، آب معدنی، تانکر آب، فرش و البسه با ارزش ریالی با دو میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۳۰ هزار ریال توزیع می شود.

وی با اشاره به تخصص پزشکان حاضر در تیم کاروان سلامت اعزامی به سیستان و بلوچستان افزود: در این طرح پزشک متخصص مامایی، عفونی، کودکان و اعصاب و روان، دندانپزشک، دستیار پزشک، مسؤول داروخانه، روانشناس و امدادگر حضور داشته‌و نسبت به ارائه خدماتی مانند ویزیت رایگان، مشاوره روانشناسی خانواده و تحصیلی و همچنین پایش سلامت اهالی این مناطق اقدام خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی عنوان کرد: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، فرهنگی و حمایتی به سیستان و بلوچستان اعزام و به مدت پنج روز جهت ارائه خدمات در مناطق و روستاهای شهرستان مهرستان مستقر می شوند.

وی با بیان اینکه طرح نذر آب برای دومین بار و در نقاط کم‌آب کشور برگزار می‌شود، افزود: هدف از این طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم این مناطق بوده که در این راستا هماهنگی‌هایی با مسؤولان سیستان و بلوچستان انجام گرفته است.

رهبرسوره ادامه داد: براساس نیازسنجی‌هایی که طی بازدیدهای میدانی و هماهنگی‌های انجام شده با مسؤولان محلی توسط سرپرست معاونت امور داوطلبان و سرپرست معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی انجام و مقرر شده بود تا کاروان‌ سلامت جمعیت هلال احمر استان به سیستان و بلوچستان اعزام شود.

وی تصریح کرد: ویژگی برجسته این کاروان استقرار آزمایشگاه سیار در کنار اقدامات پزشکان در محل کاروان سلامت بوده و علاوه بر ارائه خدمات درمانی_بهداشتی، از جمله برنامه‌های اجرایی پیش‌بینی شده در این طرح می‌توان به توزیع سبد کالا و ارزاق، اجرای طرح نیابت، اجرای برنامه‌های فرهنگی، ارائه مشاوره و آموزش‌های پیشگیری از بیماری‌های شایع، برنامه تیم سحر و برپایی ایستگاه نقاشی و برگزاری مسابقات ویژه کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن