اخباراخبار منتخبحوادثسلماسمعاونت امدادونجات

ارائه خدمات به ۳۸ خانوار سیل‌زده در روستاهای سلماس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: به ۳۸ خانوار آسیب‌دیده از سیل در روستاهای دیرعلی و سرای‌ملک سلماس و سایر روستاهای گرفتار سیلاب در این شهرستان خدمات ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، سعید رهبر سوره، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه نیروهای امدادی بلافاصله پس از وقوع سیل روز شنبه در سلماس در این منطقه حضور پیدا کردند، اظهار کرد: در این شهرستان نیروهای امدادی به ۳۸ خانوار آسیب‌دیده از سیل شامل ۳۲ خانوار در روستای دیرعلی و چهار خانوار در روستای سرای‌ملک سلماس و سایر روستاهای گرفتار سیلاب در این شهرستان خدمات ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سطح سلماس روستاهای پیکاچیک، دیرعلی، سیلاف، سرای‌ملک، هدر، مغانجوق، وردان، صدقیان، حبشی و قزلجه متاثر از سیل بوده‌اند، افزود: در روستای دیرعلی ۲۰ باب منزل مسکونی، در پیکاچیک چهار باب و در سرای‌ملک سه باب منزل مسکونی آسیب دیده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اقلام توزیع شده در بین سیل‌زدگان سلماس ادامه داد: هشت دستگاه چادر، ۲۵ تخته موکت، ۴۶ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۱۳۷ تخته پتو، ۱۰۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۲۴۰ بطری آب معدنی، ۴۰ کیلوگرم طناب پلاستیکی، هفت شعله والور، یک ست ظروف، ۲۰ بسته نان، ۲۰ بسته بیسکویت و ۱۰ کیلوگرم خرما از جمله این اقلام توزیعی بوده است.

وی با بیان اینکه سه دستگاه موتور برق، دو دستگاه اسپیکو و یک پمپ آب از جمله تجهیزات امدادی مورد استفاده در این عملیات بوده است، عنوان کرد: ۱۲ نفر به روز از پرسنل جمعیت، ۵۰ نجاتگر به روز و هشت نفر به روز از سایر بخش‌های جمعیت هلال احمر استان برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده مشارکت داشتند.

رهبر سوره با بیان اینکه در این عملیات‌ها دو نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر استان دچار مصدومیت شدند، تصریح کرد: چهار دستگاه آمبولانس به روز، ۶ دستگاه کمک‌داربه روز، دو دستگاه ست‌نجات به روز و هشت دستگاه از سایر ادارات سلماس در این خدمت‌رسانی مورد استفاده قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن