اخبار منتخبحوادثسلماسمعاونت امدادونجات

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از بروز سیل در سلماس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی " رضا مسافر " ادامه داد: عصر امروز (شنبه 12 مرداد) با آغاز بارش شدید باران و تگرگ از ساعت ۱۷:۴۵ سیل در برخی روستاهای تابعه شهرستان سلماس جاری شده و وارد منازل شده است.

وی بیان نمود آب در روستای دیرعلی سلماس وارد منازل شده است و تیم های امداد و نجات در حال تخلیه آب منازل ، اسکان و تغذیه اضطراری می باشند. در ادامه اظهار داشت: سیل در خیابان ها و باغات روستاهای پایین دست از جمله سرای ملک، مغان جوق و تازه کند نیز جاری شده است ولی خوشبختانه هنوز وارد منازل نشده است‌.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی تصریح کرد: در حال حاضر سیل در حال حرکت به سمت روستای صدقیان است که سازمان های خدمات رسان عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سلماس در حال تلاش برای هدایت آب و جلوگیری از روان شدن سیل در این روستا هستند.

مسافر از ارائه خدمات ۷ تیم امداد و نجات به مناطق سیل زده خبر داد و گفت: ۲ نفر بر اثر جاری شدن سیل مصدوم شدند که توسط نجاتگران ما به بیمارستان خاتم الانبیا سلماس منتقل شده و اکنون تحت درمان هستند.

وی در پایان با بیان اینکه آب در حال فروکش می باشد، لیکن بر لزوم همکاری مردم این مناطق با نجاتگران هلال احمر و رعایت نکات ایمنی تاکید کرد‌.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن