اخباراخبار منتخبمعاونت امور جوانانمهاباد

هفتمین دوره مرحله استانی المپیاد آماده طرح دادرس شهرستان های جنوب استان در مهاباد برگزار می شود

المپیاد آماده دادرس از تاریخ پنجم تیر ماه برای پسران و ششم تیر برای دختران دادرس با حضور تیم های شهرستان های جنوب استان در شهرستان مهاباد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، مسابقات المپیاد آماده دادرس با هدف توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس و سازماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران و با حضور ۱۰ شهرستان از جنوب استان به میزبانی مهاباد وبا حضور ۳۰۰ شرکت کننده عضو دادرس در رده بندی سنی دانش آموزان ۱۴ ساله شامل ۱۵۰ پسر و ۱۵۰ دختر برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: لزوم آموزش کمک های اولیه در بین مردم و مخصوصا دانش آموزان امروزه باید در کنار اموزش های اموزش و پرورش در مدارس، مهارت ها و فنون تخصصی مورد نیاز جامعه هم به دانش آموزان تدریس شود تا در کنار کسب مهارت های علمی و دینی، بتوانند در جامعه کارکرد مهمی باشته باشند.

رهبر سوره در پایان افزود: رشته های المپیاد دادرس شامل اطفا حریق، حمل مصدوم، اسکان اضطراری ( چادرزنی)، احیای قلبی ریوی cpr، پناه گیری و خروج ایمنی، شکستگی و آتل بندی، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، خونریزی و پانسمان و بانداژ بوده که در پایان به تیم های برتر منطقه جنوب استان لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن