اخبار منتخبمعاونت امور داوطلبان

جمع‌آوری بیش از دو میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی مردم آذربایجان‌غربی در ماه رمضان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: در ماه رمضان امسال با اجرای طرح همای رحمت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان به ارزش دو میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال جمع‌آوری شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، سعید رهبر سوره مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: در ماه رمضان امسال با اجرای طرح همای رحمت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان به ارزش دو میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان هر سال در ماه مبارک رمضان طرح همای رحمت را برای کمک به نیازمندان اجرا می‌کند، افزود: اجرای طرح همای رحمت در سه بخش، جمع‌آوری کمک‌های مردمی، توزیع سبد غذایی و سفره های افطاری در آذربایجان‌غربی انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی ادامه داد: جمعیت هلال احمر هر سال در ماه مبارک رمضان این طرح را با هدف جذب و شناسایی خیران برای تهیه سبدهای غذایی و حمایت از افراد زیر پوشش این جمعیت از جمله زنان سرپرست خانوار و بیماران اجرا می‌کند.

وی عنوان کرد: جامعه هدف جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در جمع آوری کمک‌ها، خیران، موسسات خیریه، اعضا و داوطلبان این جمعیت، اصناف، اتحادیه‌ها و کارخانه‌ها هستند.

رهبرسوره تصریح کرد: از جمله برنامه‌های این جمعیت در ماه رمضان برپایی سفره‌های افطاری است که این سفره‌ها با همکاری خیران و داوطلبین جمعیت هلال احمر برای اقشار ضعیف و نیازمندان جامعه برپا می‌شود تا آن‌ها در ایام افطار و سحر با غذای گرم اطعام شوند که در این ارتباط در سطح استان ۲۰ سفره با ارزش ریالی ۲۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال تهیه شده است.

وی با اشاره به شیوه توزیع سبدهای غذایی جمعیت هلال احمر استان به نیازمندان گفت: توزیع کمک‌های این جمعیت بین نیازمندان به صورت بن یا توزیع شبانه و با حفظ کرامت آن‌ها است که بدین ترتیب یک هزار و ۴۷۸ سبد غذایی بین آنها توزیع شد که ارزش ریالی این سبدها و سفره‌ها در مجموع برابر با دو میلیارد و ۵۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی عنوان کرد: در جمع‌آوری کمک‌های مردمی به نفع نیازمندان و سایر گروه‌های هدف از همه اقشار مختلف از جمله مقامات شهرستانی و استانی، هنرمندان ، ورزشکاران و خیران مشارکت داشته‌اند.

وی گفت: گروه‌های هدف این سازمان جهت دریافت کمک، بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست، خانواده‌های کم‌برخوردار حاشیه شهرها و روستاهای دور افتاده، ایتام، معلولان، سالمندان، از کارافتادگان و خانواده‌های زندانیان است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن