اخباراخبار منتخبجلسات

در دومین جلسه هیات مدیره جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی مطرح شد؛

انتخاب جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به عنوان متولی تدوین ریز برنامه احکام برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: جمعیت هلال احمر استان به همراه استان‌های اصفهان، تهران و مازندران جزو چهار استان کشور بوده که متولی تدوین برنامه‌های پنج ساله جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی سعید رهبر سوره در دومین جلسه هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان با اشاره به پیشنهاد امضای تفاهم‌نامه با اداره کل محیط زیست آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در بندهای این تفاهم‌نامه آمده است که تقویت روحیه مشارکت جوانان در حوزه محیط زیست و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در حوزه حفظ و حراست از محیط زیست مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه با آموزش به کودکان در سنین پایین می‌توان از محیط زیست حفاظت کرد، افزود: اگر محیط زیست حفظ شود زندگی انسان‌ها نیز به تبع آن حفظ خواهد شد و به نظر بنده این تفاهم‌نامه خوبی خواهد بود و برای بررسی بیشتر، این تفاهم‌نامه به تهران ارسال و مفاد آن مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در نهایت دستور امضا داده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برای کسب درآمد پایدار این جمعیت باید بر روی درآمدهای خود متکی باشد، ادامه داد: برای این منظور عزم ما در سال ۹۸ ایجاد منابع پایدار برای جمعیت با استفاده از بهره‌مندی از ظرفیت زمین‌های در اختیار جمعیت هلال احمر است.

وی با بیان اینکه از نظر تسویه بدهی‌ها و بستن اسناد مالی سال ۹۷، جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی جزو استان‌های پیشرو بوده است، عنوان کرد: با اقدامات مناسب در این راستا هیچگونه بدهی از سال ۹۷ به سال ۹۸ منتقل نشده است و این یک فرصت دیگر برای جمعیت هلال احمر استان برای برنامه‌ریزی مناسب بر روی کسب درآمد ایجاد کرده است.

رهبر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به همراه استان‌های اصفهان، تهران و مازندران جزو چهار استان کشور بوده که متولی تدوین برنامه‌های پنج ساله جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات است، گفت: یکی از مفاد این برنامه در استان تدوین شده است و با حضور کارشناسانی از مرکز این مفاد در ارومیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لزوم استفاده از ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر و اداره کل حفاظت محیط زیست برای معرفی جاذبه‌های طبیعی استان

مهران نظری، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بسیاری از مردم استان از جاذبه‌های طبیعی و بکر استان آشنایی ندارند، تصریح کرد: امضای تفاهم‌نامه بین اداره کل حفاظت محیط زیست و جمعیت هلال احمر استان یک فرصت مغتنمی برای معرفی این مکان‌ها ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه وجود ارتباط دوسویه می‌تواند به نفع هر دو مجموعه باشد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر موقوفات و زمین‌های بسیاری دارد که به نظر من می‌توان با تشکیل کمیته‌های تخصصی از ظرفیت این زمین‌ها به خوبی استفاده و ضمن انجام اقدامات و فعالیت‌های کاری در این مکان‌ها می‌توان از طبیعت این زمین‌ها نیز استفاده کرد.

یکی از بهترین اقدامات در توسعه کشورها توجه به موضوع گردشگری است

میرحسامی عضو هیئت مدیره جمعیت هلال‌احمر استان با بیان اینکه سازمان محیط زیست و جمعیت هلال احمر هر دو از بزرگترین مجموعه‌های مردم‌نهاد کشور هستند که با تمامی دستگاه‌ها ارتباط دارند، گفت: در این راستا همکاری این دو مجموعه می‌تواند منشا خیر بسیاری شود.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین اقدامات در توسعه کشورها توجه به موضوع گردشگری است، اظهار کرد: برای ایجاد منابع پایدار و به تبع آن برنامه‌ریزی برای استفاده درست از زمین‌های هلال احمر در سال ۹۸ یک تصمیم درست و به جایی است که برای این منظور نیز برای مثال در بوکان حکم تخلیه زندان این شهرستان به دلیل اینکه مالکیت زمین آن مربوط به جمعیت هلال احمر بوکان بوده، صادر شده است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن