اخبارسردشتمعاونت بهداشت، درمان و توانبخشی

مانور تیم بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر سردشت اجرا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر سردشت گفت: در راستای اجرای این مانور یک تیم پزشکی به دو روستای محروم داود آباد سردشت اعزام و به صورت رایگان خدمات ارائه دادند.

فایق عبدالله‌زاده گفت: طرح مانور تیم بهداشت و درمان اضطراری در دو روستای محروم و مرزی بخش وزینه سردشت با هدف حفظ آمادگی در راستای تعامل بین بخشی با محوریت ویزیت رایگان و ارائه خدمات درمانی به مناطق کم‌برخوردار اجرا شد.

وی افزود: برای اجرای این طرح یک پزشک عمومی، یک ماما، یک پرستار، یک روانشناس، یک کارشناس تغذیه، یک تکنسین دارو، یک تکنسین بهداشت به همراه ۸ نفر امداد‌گر و ۴ نفر پرسنل در قالب یک تیم ۱۹ نفره حضور داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر سردشت تصریح کرد: در این ماموریت یک روزه، ۲۰۰ نفر از اهالی روستا که کمترین دسترسی به مراکز درمانی را داشتند، مورد معاینه و درمان قرار گرفته و آموزش‌های بهداشتی لازم را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ویزیت و تجویز دارو و کلیه خدمات ارائه شده به صورت کاملا رایگان انجام گرفته، اذعان کرد: ویزیت شدگان ۷۱ قلم دارو به ارزش ۸۰ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

عبدالله زاده با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح همکاری و تعامل اهالی روستا‌ و دستگاه‌های اداری شهرستان همراه بود، خاطر نشان کرد: از اهالی خونگرم، دهیار و شورای اسلامی روستا‌، بخشدار بخش وزینه و شبکه بهداشت و درمان برای همراهی و همکاری در این طرح تشکر می‌ کنم که با همراهی خود کمک کردند طرح به صورت هرچه بهتر و کیفیت بیشتر اجرا شود.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن