بوکان

به مناسبت هفته جوان صورت گرفت

برپایی چادر سلامت مشترک توسط جمعیت هلال احمر بوکان و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان

 

رئیس جمعیت هلال احمر بوکان گفت: به مناسبت هفته جوان، جمعیت هلال و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری همدیگر اقدام به برپایی چادر سلامت مشترک در شهرستان بوکان کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی، انور بیادار رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بوکان با اعلام این خبر اظهار کرد: روز شنبه برابر با ۳۱ فروردین ماه به مناسبت هفته جوان، جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان به طور مشترک اقدام به برپایی چادر سلامت جهت اندازه‌گیری رایگان شاخص‌های سلامتی نظیر فشار خون، تست قند خون و تست سریع HIV کردند.

وی با اشاره به اینکه این چادر به مدت پنج ساعت از ساعت ۹ تا ۱۴ در محل درب دانشکده پرستاری شهرستان برپا شده بود، افزود: در این مدت زمان، به تعداد ۲۰۰ مورد تست قند خون و اندازه‌گیری فشار خون، ۲۵ مورد تست HIV از مراجعین تهیه و همچنین به ۵۰ نفر مشاوره‌های بهداشتی ارائه شد.

بیادار ادامه داد: در کنار ارائه مشاوره به همشهریان، بروشور های آموزش بهداشتی و خودمراقبتی از سوی همکاران واحد سلامت مدارس، جوانان، نوجوانان و مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری توزیع شد و همه این خدمات به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

لازم به ذکر است، امسال در کشور به مناسب گرامیداشت سالگرد میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) از ۲۸ فروردین ماه تا سوم اردیبهشت ماه، به نام هفته جوان نامگذاری شده بود که در این هفته برنامه‌های متعددی از سوی جمعیت هلال احمر و سایر ادارات مرتبط به اجرا درآمد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به قدردانی و تشکر از جوانان فعال جمعیت هلال احمر به همراه اهدای هدایا، برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی در راستای رونق اقتصادی، نشست هم‌اندیشی اعضا و شرکت در مراسم پیاده‌روی اشاره کرد که به مناسبت گرامیداشت هفته جوان توسط جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

? روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن