اخبار منتخبمعاونت امدادونجاتمعاونت امور جواناننوروز ۹۸

۱۸۹۷۲نفر در آذربایجان غربی میثاق نامه ‘بهرفت’ را امضا کردند

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی گفت: 18 هزار و 972 نفر در این استان از ابتدای طرح نوروزی با امضای میثاق نامه بهرفت به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی (بهرفت) پیوستند.

سعید رهبرسوره افزود: با توجه به اینکه یکی از عوامل دخیل در تصادف ها عامل انسانی بوده در این ایام وظیفه همگان اصلاح و بهبود رفتارهای ترافیکی است.

وی ادامه داد: باید به این امر توجه شود که بهبود رفتارهای ترافیکی مخصوص به عید نیست و باید در کل ایام سال مورد توجه تمام رانندگان قرار گیرد.
وی بیان کرد: طرح «بهرفت» با هدف بهبود رفتار ترافیکی در قالب کمپین «نه به تصادفات» از سوی سازمان جوانان هلال احمر در حال اجرا بوده و تاکنون با استقبال گسترده مردم و مقامات روبرو شده است.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی گفت: این طرح ملی حرکت مثبتی برای کاهش بروز تصادف جاده ای است و آگاهسازی جامعه نسبت به خطر سوانح رانندگی و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن از مهمترین اهداف تشکیل آن به شمار می رود.

رهبر سوره افزود: همچنین در این مدت ۱۰ هزار و ۷۶۸ نفر به خیمه های نماز، ۱۴ هزار و ۳۹۸ نفر به ایستگاه سلامت، یک‌هزار و ۲۱۷ نفر به بخش سحاب و ۱۳ هزار و ۱۸ نفر در این مدت به خیمه دوستدار کودک مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۱ هزار و ۱۹۱ عدد اقلام در بین مسافران توزیع شد، ادامه داد: در این مدت ۴۷ هزار و ۴۰۶ نقشه، ۳۷ هزار و ۹۰۳ بروشور و ۳۵ هزار و ۹۵۶ محصول آموزشی و انگیزشی در بین مسافران توزیع شد.

وی اعلام کرد: در این مدت ۸۹۲ دختر و یکهزار و ۳۸ پسر به عنوان اعضای داوطلب هلال احمر در پست های هلال احمر خدمات رسانی کردند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای طرح ملی امداد و نجات نوروزی یکهزار و ۴۸۵ مسافر حادثه دیده در جاده های این استان امدادرسانی شدند، گفت: اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت نوروزی در آذریایجان غربی شروع شده و در قالب آن به ۱۶۳ مورد حوادث جاده ای و ۲۰ مورد سایر حوادث امدادرسانی شده است.

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در این حوادث ۲۹۶ نفر مصدوم وجود داشت، ادامه داد: ۸۷ نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

رهبر سوره با اعلام اینکه ۵۳ نفر از مسافران اسکان اضطراری داده شدند، اظهار داشت: همچنین در این مدت ۱۹ نفر از حادثه دیدگان سرصحنه تصادف فوت شدند.

وی بیان کرد: سه هزار و ۶۲۳ نفر روز نیروی عملیاتی، ۶۴۰ دستگاه به روز آمبولانس، ۲۴۲ خودروی به روز نجات و ۶۰ خودوری به روز کمک دار در این عملیات ها حضور داشتند.

وی بیان کرد: همزمان با ایام نوروز، ۳۲ پایگاه ثابت امداد و نجات و ۳۳ پست راهنمایی مسافران آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی است.

وی افزود: سه هزار و ۶۰۰ نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه های هلال احمر آماده باش هستند.

وی اضافه کرد: ۶۸۰ دستگاه آمبولانس مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی، ۲۸۰ دستگاه خودروی نجات، ۴۴۰ دستگاه خودروی امدادی و یک فروند بالگرد از جمله تجهیزات فعال هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.

وی اظهار داشت: کمک به کاهش تلفات سوانح جاده ای، ارتقای سطح کیفی خدمات هلال‌احمر و افزایش رضایتمندی مراجعان و خدمات گیرندگان از اهداف اصلی برنامه‌های هلال احمر در ایام نوروز است.

این طرح سعی دارد از طریق ارتقای آگاهی و نگرش اعضا، از خود آنان کمک بگیرد و این آگاهی را به دیگر افراد جامعه منتقل کند تا سرانجام شاهد تغییر رفتار ترافیکی باشیم.

کمپین نه به تصادفات جاده ای در راستای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر با شعار «بی گدار به جاده نزنیم،‌ ظریف برانیم» یکی از طرح هایی است که در ایام نوروز با هدف آگاه سازی مردم جهت پیشگیری از وقوع سوانح در سراسر کشور در حال برگزاری است.

طرح امداد و نجات نوروزی در ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۷ آغاز شده است و تا ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ با ۳۲ پست ثابت و سیار و بیش از ۲ هزار و ۵۰ نفر از اعضای داوطلب در آذربایجان غربی ادامه داشت.

هدف اصلی از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی آگاه‌سازی جهت پیشگیری از وقوع سوانح و حوادث است و ساختار این طرح دارای چهار بخش سلامت‌ محور، ایمنی محور و فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن