اخبارپیرانشهرنوروز ۹۸

بازدید شهردار و و اعضای شورای شهر پیرانشهر از پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر

شهردار و اعضای شورای شهر از پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی پیرانشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، اعضای شورای شهر به همراه شهردار پیرانشهر، از پست ایمنی و سلامت مسافران پیرانشهر بازدید کرده و صفر تفاخر عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر ضمن تقدیر و تشکر از این زحمتکشان بی ادعا، تبریک سال نو و امضای کمپین” بهرفت “و آرزوی سلامتی برای همه ی شهروندان فهیم شهر، آنها را در سفر های نوروزی به رعایت نکات ایمنی دعوت کرد.

وی، در این خصوص گفت: تابلوهای راهنمایی و رانندگی پیام آوران نظم و قانون هستند رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ‌نشانگر شخصیت و فرهنگ اجتماعی ما است.

عضو شورای شهر و کمیسیون اجتماعی شورای شهر پیرانشهر ، تاکیدکرد: مسافران به فرامین و توصیه‌ها، علائم و چراغ‌های راهنمایی توجه کرده و قوانین را رعایت کنند.

وی، مسافران را به آرامش درحین رانندگی تاکید کرده و خاطرنشان کرد: استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی عامل بسیاری از تصادفات است لذا در صـورت ضرورت پاسخ گویی، خودرو را به منتهی‌الیه سمـت راست خیابان هدایت کرده و سپس از تلفن همراه استفاده کنند.

تفاخر عنوان کرد: رانندگان همیشه در داخل خودرو وسایل لازمه ی سفر به ویژه یک دستگاه کپسول آتش‌نشانی استاندارد به منظور خاموش کردن آتش و مـهار آن به همراه داشته باشند.

وی، ابراز کرد: داشتن حس مسئولیت و عدم توجه به منافع شخصی، مهمترین عامل برقراری ایمنی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش رانندگی است در این راستا، گذشت در هنگام رانندگی اولین قدم در نظم دادن به ترافیک و جلوگیری از بسیاری از تصادفات است.

عضو شورای شهر پیرانشهر، تصریح کرد: سرعت زیاد در رانندگی‌ شتاب برای رسیدن به حوادث است مسافران توجه کنند تا کمبود زمان خود را با سرعت زیاد‌ جبران نکنند.

تفاخر، تصریح کرد: مسافران ضمن جدی گرفتن نکات ایمنی سفر به هشدارهای ستاد بحران در این چند روزه ی اخیر توجه ویژه معمول دارند تا سفری ایمن و بدون حوادث رانندگی را تجربه کنند.

بستن