اخبارسردشتنوروز ۹۸

جلسه مدیریت بحران شهرستان سردشت برگزار شد.

جلسه همانگی مدیریت بحران هم زمان با سیل اخیر گلستان با حضور همه اعضای شورا هماهنگی مدیریت بحران در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، جلسه شورا هماهنگی مدیریت بحران سردشت با حضور همه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان در خصوص بارش های اخیر و سیل گلستان و آمادگی همه دستگاه های اداری برای مقابله با سیل و آب گرفتگی معابر شهری برگزارشد.

نخشی پور ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی برای مردم بی گناه خواستار هرچه زودتر بهتر شدن وضعیت مردم حادثه دیده شد.

وی، با بیان این‌که چرخه‌ مدیریت بحران از پیشگیری و کاهش خطرپذیری شروع می‌شود افزود: آمادگی، مقابله، بازتوانی و بازسازی دیگر مراحل این چرخه مدیریت است البته باید در نظر گرفت که مدیریت نباید محدود به زمان حادثه شود.

فرماندار سردشت، تصریح کرد: با اشاره به این‌که تشکیلات مدیریت بحران فقط برای مقابله با یک حادثه نیست بلکه این مدیریت قبل از وقوع حادثه نیز نقش دارد.

وی، عنوان کرد: براساس دانش مدیریت بحران در شرایط عادی هم باید اقدامات کاهش خطر را در دستور کار خود قرار داد و با برنامه ریزی، آن را اجرا کرد.

نخشی پور، با بیان این‌که در عصر کنونی شاهد معضلات و بحران های شدیدی هستیم، تصریح کرد: در راستای کاهش صدمات بحران ها باید اقدام به آکاهی بخشی و آمادگی قبل از وقوع حادثه شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از اصول اساسی مقابله با بحران‌ها، آمادگی در مقابل حوادث غیر مترقبه است، خاطرنشان کرد: شرط اولیه مقابله با بحران ارتقا آگاهی‌های عمومی، ایجاد شناخت، احساس مسئولیت و مشارکت عموم در کسب آمادگی با بحران، ایجاد پتانسیل خود امدادی و ارتقاء دانسته‌های افراد با هدف کاهش آسیب‌پذیری است.

فرماندارسردشت، با اشاره به شرایط آب و هوایی استان در چند روز پیش رو، خاطر نشان کرد: همه دستگاه های خدمات رسان باید در این روز ها آمادگی کامل جهت امدادرسانی داشته باشد.

وی، خواستار مشارکت ۱۰۰ درصدی مردم در امدادرسانی به مردم سیل زده گلستان شده و افزود: هلال احمر مسئولیت جمع آوری کمک های نقدی برای حادثه دیدگان را برعهده دارد و مردم می توانند با مراجعه به مراکز هلال احمر کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به سیل زدگان ارسال کنند.

در پایان جلسه فایق عبداله زاده ضمن تشریح وظایف اعضای جمعیت هلال احمر و اعلام آمادگی کامل نیرو های امدادی گفت: یک تیم پشتیبان ۲۴ساعته پاسخگوی مقابله با هر نوع حادثه است.

وی افزود: هلال احمر سردشت اقدام برپایی چادر برای جمع آوری کمک های نقدی و اعلام شماره حساب های جمعیت جهت دریافت کمک های مردمی کرده است و مردم می توانند از کانال های اعلام شده کمک های خودرا تقدیم مردم سیل زده کنند.

بستن