شوطنوروز ۹۸

یک هفته بدون حادثه از شروع طرح نوروزی/ توسعه زیرساختهای امدادی شوط راه حل کاهش تصادفات و تلفات است

سرپرست جمعیت هلال احمر شوط توسعه زیرساختهای امدادی در این شهرستان را مهم ترین راه حل کاهش تصادفات و تلفات عنوان کرده و از کاهش تصادفات جاده ای در ۷ روز اول اجرای طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، حجت رستمی درخصوص توسعه بخشهای مختلف امدادی در شوط گفت: علاوه بر وجود مراکز امدادی نظیر آتش نشانی، اورژانس جاده ای و درمانگاهها در شوط، یولاگلدی و مرگنلر یک موردپروژه ساخت پایگاه امدادونجات جاده ای نیز در جوار فرودگاه منطقه آزاد در دست برنامه ریزی و اقدام بوده که با بهره برداری از آن ارائه خدمات امداد جاده ای در سطح جاده بین المللی افزایش وکه تلفات جانی ناشی از تصادفات در محور یاد شده کاهش خواهد یافت.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز طرحهای خدمات سفر نوروزی اشاره و افزود: طرحهای نوروزی جمعیت هلال احمر همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند شروع و تا۱۷ فروردین سال جدید ادامه خواهد داشت.

سرپرست جمعیت هلال احمر شوط از برپایی تعداد ۲پست ایمنی و سلامت مسافرین و۱ پست امداد و نجات نوروزی در شهرستان خبر دادو ابراز کرد: تصادفات جاده ای در ایام نوروز نسبت به زمان مشابه سال قبل در حوزه تحت پوشش پایگاه امداد جاده ای هلال احمر کاهش یافته بطوریکه از ابتدای طرح تاکنون هیچ مورد حادثه ای اتفاق نیفتاده است.

وی، در پایان سخنان خود نمازگزاران را به رعایت نکات امدادی و مقررات راهنمایی و رانندگی توصیه کرده و خواستار همراهی همشهریان عزیز در خصوص توسعه فرهنگ ایمنی و امدادی شد.

 

بستن