خوینوروز ۹۸

حضور جمعیت هلال احمر خوی در طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی

جمعیت هلال احمر خوی در طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، مرتضی قنبری اظهارداشت: در اولین روز سال ۹۸ اعضاء سازمان جوانان جهت حضور و ارائه خدمات با هدف ارتباط بیشتر با مردم در جهت افزایش سرمایه اجتماعی و معرفی فعالیت­ها و ظرفیت­های جمعیت در ارائه خدمات بشردوستانه در طول طرح می پردازند.

وی، افزود: جانمایی پست ها به سمت محل­های تجمع و تردد بیشتر مسافران نوروزی هدایت شده است، مقبره شمس تبریزی از اماکن تاریخی و گردشگری، جاده خوی به مرز رازی همچنان از محل های برپایی پست ها به حساب می آید.

رئیس جمعیت هلال احمر خوی، خاطر نشان کرد: کانون­های دانشجویی و جوانان داوطلب با همراهی سایر اعضای داوطلب کانون های روستایی، دانش آموزی و طلاب مجری­های اصلی اجرا کننده طرح است.

وی، تصریح کرد، همچنین امسال با همگرایی و هم افزایی بیشتر با سایر واحدهای درون جمعیت و برون سازمانی نسبت به جلب همکاری­های بین بخشی و تنوع بخشی خدمات برنامه­ ریزی شده است.

قنبری، تاکید کرد: در بخش پست­های ثابت اعضای داوطلب جوان به خدمات ایمنی و سلامت به همراه توزیع بروشورهای اطلاع ­رسانی، راهنمایی و مشاوره درخصوص مخاطرات محلی پیش­روی مسافران و ارائه آموزش­های حضوری و خدمات سلامت پرداختند.

وی، گفت: اکیپ­های سیار همچون سنوات قبل در اماکن تاریخی و گردشگری پربازدید، مثل مقبره شمس و پارک­های اصلی و شلوغ شهرها به ارائه کمک­های اولیه به مصدومین، خدمات سلامت محور و فعالیت های آموزشی ترویجی حفاظت از محیط زیست می­ پردازند.

رئیس جمعیت هلال احمر خوی، عنوان کرد: اعضای کانون­های طلاب در اماکن جمعیتی فاقد مسجد و نمازخانه در فضاهای مهیا شده توسط سازمان جوانان ضمن اقامه نماز جماعت نسبت به پاسخگویی به سوالات شرعی مسافران اقدام خواهند کرد.

وی، گفت: اعضای تیم­های سحرحمایت های فرهنگی و اجتماعی، مربیان کانون های غنچه های هلال و اعضای کانون های دانش آموزی با ارائه بسته های آموزشی و ویژه برنامه های کودکان در محل فضای دوستدار کودک به ارائه خدمت می پردازند.

قنبری، تصریح کرد: ششمین جشنواره نقاشی صلح و دوستی نیز در محل فضای دوستدار کودک میزبان علاقه مندان به خلق اثر و شرکت در جشنواره خواهد بود.

برخی خدمات و فضاهای جانبی در کنار پست های نوروزی همچون استقرار کارتن پلاست های جذاب برای عکس یادگاری خانوادگی از ویژگی­های متمایز طرح امسال است.

وی، خاطرنشان کرد: پویش ملی بهرفت یا بهبود رفتارهای ترافیکی که در سال­های قبل تحت عنوان پویش نه به تصادفات جاده­ ای برگزار می­ شد امسال با شکلی متفاوت­ تر انجام می­ شود.

بستن