بوکاننوروز ۹۸

استقبال از نوروز با طرح ملی خدمات نوروزی در جمعیت هلال احمر بوکان

رئیس جمعیت هلال احمربوکان از اجرای طرح ملی خدمات نوروزی از اواخر سال جاری در حوزه های امداد و جوانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، انور بیادار با اشاره به اهمیت پاسخگویی به موقع در حوادث به ویژه حوادث جاده‌ای گفت : نیروهای این جمعیت را برای ارائه “خدمات نوروزی” به مسافران و شهروندان نوروزی دارای آمادگی لازم هستند.

وی، در تشریح طرح‌های نوروزی در حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر بوکان گفت: قبل از شروع طرح با پیگیری های مجدانه جمعیت هلال احمر و همراهی و دستور مدیرعامل و معاونت امداد و نجات مرکز استان یک دستگاه خودروی ست نجات “تویوتا هایلوکس” مجهز بە تجهیزات هیدرولیک شرکت وبر و پنوماتیک ، برای پایگاه امداد و نجات جاده ای محمد رسول الله تعلق گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر بوکان، در ادامه افزود: ایجاد بستر مسافرتی ایمن برای گردشگران و هم استانی‌ها و ایجاد آمادگی برای عملیات امداد و نجات در مواقع حوادث ترافیکی و جاده های برون شهری شامل رها سازی مصدومین مبحوس در خودروهای آسیب دیده و کمک های اولیه سرپایی را از اهداف طرح های نوروزی در حوزه امداد و نجات است.

بیادار، با بیان این مطلب افزود: با توجه به افزایش تردد در محور مواصلاتی بوکان-مهاباد “برهان” به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی ، با همکاری دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستای کانی طومار پست موقت امداد و نجات جاده ای مجهز به یک دستگاه آمبولانس تویوتا لندکروز ، در اولین روز از شروع طرح ملی خدمات نوروزی در تاریخ ۲۵ اسفند ماه خبرافتتاح شد.

رئیس جمعیت هلال احمر بوکان در مورد طرح ملی خدمات نوروزی در حوزه جوانان اظهار داشت: پست ثابت خدمات بشردوستانه از تاریخ ۲۸ اسفند ماه شروع و با رویکرد ایمنی فرهنگ سازی در زمینه سفر و کاهش تلفات جاده ای و سلامت حساس سازی هموطنان نسبت به سلامت سفر در محل تجمع مسافران نوروزی پارک ساحلی شهرستان ابتدای پل کوسه ، جوانان هلالی آماده ارائه خدمات نوروزی هستند.

وی، تاکید کرد:همچنین در کنار پست ثابت جوانان یک فضای موقت به نام دوستدار کودک برای کودکان دایر می شود البته ارائه خدمات مذهبی اقامه نماز و پاسخ به سوالات شرعی و ایستگاه سلامت از دیگر فعالیت حوزه جوانان در ایام نوروز می باشد.

وی، گفت: پویش ملی بهرفت یا بهبود رفتار ترافیکی در ایام نوروز نیز توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا می‌شود از مردم تقاضا داریم که به این پویش بپیوندند.

رئیس جمعیت هلال احمر بوکان، در پایان با بیان این مطلب که اولین گروه هدف در پویش «بهرفت»، رانندگان هستند، خاطرنشان کرد: ارتباط چهره به چهره با مسافران، اطلاع‌رسانی دقیق درباره نقاط پرخطر جاده‌ها، تشویق مسافران به مطالعه و امضای میثاق‌نامه برای پیوستن به پویش و ثبت اثر انگشت بر روی میثاق‌نامه از جمله مواردی‌ست که در این پویش دنبال می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن