اخباراخبار منتخبجلساتنوروز ۹۸

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی: حضور جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در طرح امداد و نجات نوروزی/ پایگاه های امداد و نجات در ۳۲ نقطه استان دایر می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از دایر بودن ۳۲ پایگاه امداد و نجات در سطح این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، سعید رهبرسوره صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: طرح ملی امداد و‌نجات در سال جاری از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ماه ۹۸ به مدت ۲۲ روز ادامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه یکی از ماموریت های جمعیت هلال احمر، توسعه شبکه امدادونجات است، ابراز کرد: در ۳۲ نقطه از استان پایگاه‌های ثابت امداد و نجات دایر می‌شود که ۲۴ ساعته بوده و از ۲۵ اسفند این تعداد پایگاه، فعالیت خواهند کرد و مسافران می‌توانند با تلفن ۱۱۲ با این پایگاه‌ها ارتباط برقرار کنند.

رهبر سوره، تاکید کرد: بیش از ۳هزار و ۶۰۰ نفر،۶۸۰ آمبولانس، بیش از ۲۸۰ خودروی نجات و ۴۴۰ دستگاه خودروهای امدادی به روز به حوادث جاده‌ای و سایر حوادث به هم‌وطنان کمک‌رسانی می‌کنند.

وی، خاطرنشان کرد: در ۳۳ پست، جوانان جمعیت در ورودی های شهر نسبت به اطلاع رسانی اقدام می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمرآذربایجان غربی ادامه داد: داروخانه هلال احمر نیز واقع در خیابان خیام شمالی روزهای اول، سوم و چهارم عید نوروز آماده خدمات رسانی هستند.

وی، گفت: پس از تحویل سال بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نفر به صورت اتوماتیک مبلغی به عنولت کمک هزینه عیدی که نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان است به حساب مستمندان و نیازمندان‌به منظور حمایت از این عزیزان واریز می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، گفت: بیش از ۱۱ هزار داوطلب و بیش از ۵ هزار امدادگر ثبت شده در سامانه داریم.

رهبر سوره، تصریح کرد: از اول فروردین امسال تا امروز ۱۹۷۱ مورد حادثه را پوشش داده ایم و از بین اینها ۱۲۳۰ مورد جاده ای و ۹۰ مورد برف و کولاک و بیش از ۳۶۰ مورد مراجعه حضوری به پایگاه های امدادونجات را داشته ایم، همچنین ۲۳ خیمه نماز را نیز در کنار پایگاه های امدادونجات خواهیم داشت.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن