اخباراخبار منتخبمعاونت امور جوانان

بهره مندی بیش از ۱۰ هزار دانش آموز پایه هشتم آذربایجان غربی از آموزشهای طرح ملی دادرس

معاون امور جوانان آذربایجان غربی از بهره مند شدن بیش از10 هزار دانش آموز پایه هشتم استان، از آموزش های طرح ملی دادرس در سال 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از۱۰ هزار دانش آموز دوره اول متوسطه در۳۵۰ مدرسه استان از آموزش های طرح ملی دادرس بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هدف از این آموزش ها را ترویج فرهنگ امدادی و خودامدادی، افزایش سطح ایمنی مدارس و دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در اقشار جامعه بیان کرد.

سعید رهبر سوره، در خصوص اجرای طرح ملی دادرس تصریح کرد: جمعیت هلال احمر یک سازمان عام المنفعه بوده و با توجه به اصول و اهدافی که پیش رو دارد، علاوه بر آموزش های امدادی طرح دادرس، اصول انسانیت، ، انجام خدمات داوطلبانه و از همه مهمتر فرهنگ نوع دوستی، صلح و بشردوستی را در میان جامعه هدف که همان دانش آموزان هستند نهادینه می کند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمرنیز آذربایجان غربی در خصوص به پایان رسیدن هفتمین دوره طرح ملی دادرس گفت: امسال در آذربایجان غربی با توجه به سهمیه اعلامی از سوی ستاد سازمان جوانان، این طرح در ۲۸۲ مدرسه استان اجرا شد که از این میزان۱۷ مدرسه علاوه بر پایه هشتم، دیگر دانش آموزان مقاطع مختلف آموزش های لازم را سپری نمودند که اصطلاحا به آنها مدرسه امدادی گفته میشود.
نجف آذرنیوتور، افزود: ۵هزارو سیصد دانش آموز دختر و۵ هزار دانش آموز پسر توسط ۳۵۰ نفر مربی آموزش های لازم را به صورت عملی و تئوری به مدت۱۶ ساعت سپری نمودند. وی در ادامه افزود ۶۸۰ تیم آماده در مدارس جهت ترویج آموزش های امدادی و خود امدادی مشغول به فعالیت هستند.

بستن