اخباراخبار منتخبتکابزمستان ۹۷معاونت امدادونجات

با همکاری نیروهای امدادی؛ انتقال ۴ زن باردار از مناطق صعب العبور تکاب به مراکز درمانی

معاون‌ امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از انتقال ۴ زن باردار از مناطق صعب العبور تکاب به مراکز درمانی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، رضا مسافر اظهارداشت:در پی دریافت گزارشی مبنی بر گرفتار شدن ۴ زن باردار در منطقه صعب العبور کیلومتر ۵۵ محور تکاب به تخت سلیمان در اثر بارش شدید برف و کولاک و ایجاد راهبندان در مسیر مواصلاتی روستاهای آق اتاق و عربشاه , یک تیم عملیاتی به همراه اکیب ۱۱۵ جهت امداد رسانی به مصدومین مورد اشاره به منطقه اعلامی اعزام شدند.

وی، افزود: به دلیل از دست رفتن زمان زیاد و وخامت حال یکی از مادران باردار بدلیل طولانی شدن زمان بازگشایی محور و درپی درخواست پشتیبانی شبکه بهداشت از جمعیت هلال احمر برای انتقال محموله بسته خون مورد نیاز، تیم کوهستان از جمعیت هلال احمر در معیت تکنسین فوریت پزشکی با پیمایش چندین ساعته مسیر بصورت پیاده، شبانگاه همان روز به محل روستا اعزام گردید.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: با تزریق به موقع بسته خون به مشارالیه حال مادر رو به بهبودی نهاد و زمان بیشتری برای دسترسی آمبولانس ها به مادران بدست آمد.

وی، تاکید کرد: اکیب امدادی بعد از شب در محل روستای آق اتاق سحرگاه روز بعد با هدف ویزیت و انتقال زن باردار به روستای عربشاه در ۲۰ کیلومتری روستای آق اتاق اعزام گردید ولی به دلیل ارتفاع ۴ متری برف در محور مزبور , نقص فنی دستگاه راهداری در باز گشایی مسیر به ناچار با استمداد از خودروی یکی از اهالی بومی منطقه پس از ساعت ها در محل روستا حاضر شده و مشارالیها را جهت انتقال به مرکز درمانی به روستای آق اتاق انتقال دادند.

مسافر، تاکیدکرد: مصدومین دیگر این ماموریت توسط ۱۱۵ منتقل گردید در این‌اقدام
مرکز فوریت پزشکی ۱۱۵، شبکه بهداشت شهرستان ، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، عوامل معدن زره شوران تکاب و اهالی روستاهای مزبور همکاری داشته و پس از ۱۹ ساعت تلاش به پایان رسید.

بستن