اخباراخبار منتخبارومیهحوادثزمستان ۹۷معاونت امدادونجات

طی ریزش بهمن ۳ کوهنورد در ارتفاعات پشت سیر داغی ارومیه(ساری قیه) دچار حادثه شدند

روز گذشته براثر ریزش بهمن در پشت سیر داغی ارومیه(ساری قیه) سه نفر گرفتار بهمن شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، رضا مسافر اظهارداشت: روز گذشته براثر ریزش بهمن در کوه سیر داغی ارومیه سه نفر کوهنورد دچار حادثه شده و در زیر بهمن گرفتار شدند.

وی، افزود: در پی این حادثه بلافاصله سایر کوهنوردان حاضر در منطقه نسبت به امدادرسانی به ۲ نفر از افراد اقدام نموده و با هدایت و همیاری، گرفتار شدگان به سمت قله هدایت و در نهایت به روستای سیر منتقل می گردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی بیان کرد: اما فرد سوم که پایین منطقه سقوط بهمن گرفتار شده بود توسط کوهنوردان شناسایی و ضمن اطلاع به مرکز فوریت ۱۱۵ نسبت به رها سازی از زیر برف با کمک نیروهای بومی روستای شملکان اقدام مینمایند.

وی، بیان کرد: در این راستا مرکز ۱۱۵ نیز درخواست پشتیبانی عملیات رهاسازی و انتقال فرد بهمن زده را از مرکز کنترل و هماهنگی EOC هلال احمر می کند که جمعیت هلال احمر استان با هدف امدادرسانی به فرد گرفتار شده در بهمن اقدام به اعزام ۳ تیم شامل یک تیم امدادی از شعبه اورمیه(از مسیر دره شملکان)، یک تیم واکنش سریع از ستاد(از مسیر روستای سیر)، یک دستگاه آرگو و یک دستگاه آمبولانس میکند .

مسافر، تاکید کرد: در نهایت تیم مزبور(کوهنوردان و روستائیان) فرد گرفتار شده در بهمن را از دره روستای شلمکان خارج و به پائین انتقال داده و با پیوستن تیم هلال احمر در بین راه حادثه دیده را جهت انتقال به مرکز درمانی امام خمینی(ره) تحویل خودرو آرگو و در نهایت به خودرو آمبولانس جمعیت هلال احمر میدهند.

بستن