اخباراخبار منتخبدهه فجر 97معاونت امدادونجات

صعود نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به قله ۲۸۹۵ متری سه سو

به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به قله 2895 متری سه سو صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی رضامسافر با بیان این مطلب گفت: همایش صعود سراسری تیم های امداد و نجات کوهستان شعب با حضور ۱۴ شهرستان، تیم واکنش سریع مرکز استان و کلیه پرسنل اداره عملیات انجام شد.

وی، افزود: ۷۸ نفر از نجاتگران کوهستان از سراسر استان پس از چک و تایید تجهیزات انفرادی و تیمی به سمت کوه خوشاکو حرکت کرده و صبح روز بعد جهت صعود اقدام کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، ادامه داد: یک تیم ۲۲ نفره پس از ساعتی از پیمایش مسیر کوه به دلیل نبود تجهیزات مناسب و نداشتن آمادکی مناسب مسیر خود را بازگشته و ۵۶ نفر دیگر به سمت قله سه سو حرکت کردند.

وی، تصریح کرد: سرانجام پس از ساعت ها کوهپیمایی صعود در قله ۲ هزار و ۹۸۵ متری سه سو پایان پذیرفت.

مسافر، تاکید کرد: البته می توان از نقاط قوت این صعود به آشنایی و دیدار نجاتگران فعال در تیم های جستجو و نجات کوهستان شعب، شناسایی نفرات آماده جهت استفاده در قالب تیم جستجو و نجات کوهستان استان در برنامه ها و عملیات های منطقه ای و ملی، رغبت و اشتیاق نجاتگران برای اجرای مستمر برنامه های صعود ، راهبری برنامه صعود بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در جلسه توجیهی و شناسایی ضعف نیروی عملیاتی و تجهیزاتی برخی شعب جهت انجام عملیات های امداد و نجات کوهستان اشاره کرد.

بستن