اخباراخبار منتخببوکاندهه فجر 97

خدمات رسانی کاروان سلامت جمعیت هلال احمر بوکان در کلتپه قرمیش

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر بوکان در روستای کلتپه قرمیش بوکان خدمات درمانی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی کاروان سلامت داوطلبان بوکان در روستاهای کانی سیران وکلتپه قرمیش به مرکزیت روستای کلتپه قرمیش در پنجمین روز از دهه مبارک فجر خدمات درمانی ارائه کردند.

در این کاروان پزشک عمومی، پرستار، ماما، بهورز با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، پرسنل ، مربیان و نجاتگران جمعیت حضور داشتند.

در این اقدام به بیش از ۲۸۰ نفر از اهالی روستاهای کلتپه قرمیش و کانی سیران خدمات درمانی ، بهداشتی ، آموزشی و حمایتی ارائه گردید.

این کاروان با حضور پزشک عمومی و ماما جهت ویزیت رایگان اهالی روستا و غربالگری سرطان سینه زنان و دادن داروی رایگان به آنها و سنجش شاخص های سلامتی فشار خون، قند خون، قد و وزن توسط نجاتگران جمعیت با رشته های پرستاری و فوریت در بخش خدمات درمانی کاروان سلامت به ارائه خدمت پرداختند.

در بخش آموزشی مربیان و نجاتگران جمعیت هلال احمر ، موضوعات امداد و کمک های اولیه ، بهداشت فردی ، اطفاء حریق، آمادگی در برابر مخاطرات به دانش آموزان و اهالی روستا آموزشهای لازم را دادند و در بین دانش آموزان بسته های بهداشتی توزیع گردید.

در سومین بخش از فعالیت های کاروان سلامت در روستای کلتپه قرمیش ، اهدای بسته های حمایتی به نیازمندان که قبلا توسط دهیاری روستا شناسایی شده بودند انجام شد.

بستن