اخباراخبار منتخبپیرانشهردهه فجر 97

در سومین روز از دهه فجر: افتتاح مدرسه امدادی شین آباد به عنوان اولین مدرسه امدادی پیرانشهر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از برگزاری مراسم افتتاحیه مدرسه امدادی در روستای شین آباد شهرستان پیرانشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی کارشناسان ستادی جمعیت استان، دیروز به مناسبت سومین روز از آغاز دهه مبارک فجر و افتتاح مدرسه امدادی شین آباد، به شهرستان پیرانشهر اعزام شدند.

نجف آذرنیوتو با اشاره به واقعه آتش سوزه در مدرسه ابتدایی روستای شین آباد گفت: ۱۵ آذر سال ۹۱ به علت نقص سیستم گرمایشی و آتش سوزی، باعث ایجاد دود و آتش در یک مدرسه ابتدایی شده و دانش آموزان کلاس چهارم این مدرسه را در محل خود محبوس کرد.

وی، افزود: به دلیل افزایش زبانه های آتش و نرده بودن پنجره های کلاس راه فراری برای این دانش آموزان وجود نداشته و ۲ تن از دانش آموزان جان خود را از دست دادند و ۱۲ دانش آموز دیگر با تقدیر جنگیده و امروز از لحاظ روحی و جسمی شرایط مناسبی را برخوردار نیستند.

معاون اموز جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، خاطر نشان‌کرد: پس از آتش سوزی مدرسه شین آباد طرح دادرس یا دانش آموز آماده در روزهای سخت در کشورمطرح و به مرحله اجرا رسید.

وی، ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان و آرزوی سلامتی زود هنگام برای دیگر دانش آموزان سوخته شده، از افتتاح مدرسه امدادی در مدرسه شین آباد پیرانشهر به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: با توجه به برنامه های کاری معاونت امور جوانان، تصمیم گیری شده است که حداکثرظرفیت روستاهای استان و مدارس شبانه روزی، مجری طرح ملی دادرس شوند و آموزش های امدادی ۱۶ ساعته به دانش آموزان این مدارس آموزش داده شود تا باری دیگر شاهد وقوع حوادث ناگواری در مدارس نشویم و نمونه مدرسه شین آباد پیرانشهر و زاهدان دیگر در هیچ جای دنیا تکرار نشود.

آذرنیوتور، از جمله برنامه های اجرا شده در سومین روز از دهه مبارکه فجر را برگزاری جشن انقلاب در کانون غنچه های هلال احمر مهد کودک گلهای امید شهرستان مهاباد و عیادت اعضای جوانان با سالمندان مرکز امین الاسلام و همدردی با سالمندان آن مرکز اشاره کرد.

وی، همچنین از همکاری اعضای جوانان شهرستان سلماس در اجرای طرح سلامت و اعزام به روستای سیلاب خبر داد و گفت: اعضای جوانان این شهرستان در قالب کاروان سلامت به همراه پزشکان و پیراپزشکان به روستای سیلاب اعزام شدند و ارائه خدمات نمودند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: در شهرستان بوکان نیز اعضای جوانان با برپایی ایستگاه سلامت نسبت به کنترل و اندازه گیری فشار خون و قند خون عموم مردم پرداختند به همین مناسبت دانش آموزان مدرسه سیمین نیز از جمعیت هلال احمر بازدید بعمل آوردند و با بخش مختلف اداری، امدادی و فرهنگی هلال احمر آشنا شدند.

وی، ادامه داد: در شهرستان شاهین دژ نیز اعضای کانون غنچه های هلال احمر مهدکودک نوید دانش با اجرای سرود به پیشواز زنگ انقلاب رفتند و دهه مبارک فجر را گرامی داشتند.

بستن