اخباراخبار منتخباشنویهجلسات

شورای مدیران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در اشنویه برگزار شد

شورای مدیران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به مدت 2 روز در اشنویه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، شورای مدیران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به مدت ۲ روز با حضور مدیرعامل، معاونین و مسئولین ستادی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی و همچنین مدیران تمام شهرستان های جمعیت هلال احمر و هیئت مدیره به مدت ۲ روز در اشنویه برگزار شد.

هدف از برگزاری این شورا هماهنگی و تبیین دستورالعمل های جدید حوزه های فعالیتی جمعیت هلال احمر و بررسی مشکلات و چالشها و بیان راهکار ها و پیشنهادات مدیران جمعیت هلال احمر استان پیرامون فعالیت ها و حوزه های ماموریتی جمعیت بوده که به صورت کارگروه های تخصصی انجام شد.

*ولایت مداری عامل حفظ بصیرت همیشگی

در این جلسه حجت الاسلام والمسلیمن نیساری با اشاره به درخواست آیت الله جنتی از مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری و محاکمه سران فتنه، گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به این درخواست به آماده سازی خود به توطئه و فتنه های بزرگتر توصیه کرد.
وی، افزود: بارها دشمنان ملت ایران را به روش های مختلفی تهدید کرده اما امروز در آستانه جشن های دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، عنوان کرد: لازم است بصیرت خود را در زمان های مختلف حفظ کنیم چرا که بصیرت فقط مختص یک زمان کوتاه نبوده هرسال باید بیش از پیش دارای بصیرت باشیم.
وی، تاکیدکرد: برای حفظ بصیرت همیشگی خود باید همیشه یاد خدارا داشته و خداوند را پشتیبان این نظام بدانیم چرا که با وجود اینکه بارهای ویرانستان کردن ایران را برنامه ریزی کرده اند اما موفقیت را شامل خود دیده ایم.
حجت الاسلام نیساری، بیان کرد: هر کس همواره یاد خدارا داشته باشد فردی بصیرمی شود اما دنیا گریزی نیزمسئله ای است که باید توجه شود.
وی، با اشاره به فرمایشی از پیامبر اکرم(ص)، ابراز کرد: حق محوری از اصولی است که نباید فراموش شود باید اول حق را شناخته و بعد افراد حق طلب را می توان شناخت همچنین دشمن شناسی نیز باید مورد توجه همگان قرار گرفته و بتوانیم دوست و دشمن خود را به خوبی تشخیص دهیم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به مسئله منافق شناسی، تاکیدکرد: باید از کسانی که دشمن پنهان دارند بترسیم چرا که این دشمن در کتمان بوده و شدید تر از دشمن آشکار می شود البته باید فکر و خرد ورزی ا فراموش نکنیم چرا که این مسئله لازمه زندگی روز مره انسان است.
وی، خاطرنشان کرد: در زندگی باید به مسئله ولایت مداری بیش از هرچیزی توجه کنیم چرا که بصیرت و آگاه از این مسیله نشات گرفته و باید از گذشته خود، اسلام و کشور عبرت گرفته و از هر اطمینانی دوری کنیم.

*۹ دی روز بصیرت و میثاق مجدد با انقلاب

در ادامه ماموستا خاتمی امام جمعه اشنویه، ضمن عرض خیرمقدم گویی به حاضران گفت: ۹ دی روز بصیرت، بیعت و میثاق مجدد همه طیف ها و حماسه سازان با انقلاب است.
وی، با بیان اینکه افرادی در صدد برمی آیند در فتنه عظیم و بحران به انحراف بکشانند، افزود: در ۸ دی مواجه مردم با مردم نبود بلکه چند روز قبل از ۹ دی ماه ۸۸ برخی از دشمنان و استعمارگران با برنامه ریزی قبلی اقدام به گذشتن از خطوط قرمز نظام کردند.
امام جمعه اشنویه با بیان اینکه، فتنه گران جسارت های بسیاری به قرآن، سید الشهدا و نظام داشتند گفت: همه مردم به این مسئله که این افراد در می اجرای قانون نبوده که درصدد هتاکی، بی احترامی و قانون شکنی هستند که موجب شد همه مردم جواب هتاکی های دشمنان را دادند.
وی، به با بیان فتنه ۹ دی اقدامی از سوی راست گرا به چپ گرا نبوده، گفت: ۹ دی ازسوی مردم قرآنی و خدایی به افراد سوی افراد هتاک و بی قانون رخ داد نباید اجازه دهیم مسیله ۹ دی فراموش شود.
ماموستا خاتمی، اقدام فتنه گران را غیر منطقی خواند و گفت: در ۹ دی قبل از اعلام رسمی خود را پیروز انتخابات خوانده و اقدام به ایجاد نا امنی در کشور کردند.

*جمعیت هلال احمر سازمانی بشردوست و امدادگر

خضری فرماندار اشنویه در ادامه سخنان امام‌جمعه اشنویه ابراز کرد: درطول سال شاهد زحمات ارزشمند و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر در استان هستیم که بدون چشم داشتی به یاری افراد خواستار کمک می شتابند.
وی، با بیان اینکه اشنویه شهری مرزی است گفت: این‌شهر حدود ۷۵ هزار نفر جمعیت داشته و با کشور های ترکیه و اقلیم کردستان عراق هم مرز بوده و ارتفاع ۳ متر به پایین تر دارد که شرایط اب و هوایی مناسبی را فراهم کرده است.
خضری، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر در اشنویه جایگاه ویژه ای دارد که این جایگاه ناشی از زحمات اعضای جمعیت هلال احمر در شهرستان است که تلاش های بی وقفه خود را از مردم دریغ نکرده اند.
وی، ادامه داد: این‌جمعیت بدون هیج چشم داشتی در خدمت مردم بوده و با وجود سختی های فراوان از امدادرسانی دریغ نکرده اند خدمات جمعیت هلال احمر خدماتی بشر دوستانه و انسان دوستانی است.
فرماندار اشنویه، اظهار داشت: اعضای جمعیت هلال احمر انسان هایی ارزشمند هستند که خدمات بی شائبه خود را به مردم رسانده اند در زلزله کرمانشاه مردم استان و اعضای جمعیت هلال احمر تلاش های بی وقفه ای برای امدادرسانی به مردم کرمانشاه داشتند که این‌مسیله عزت ابدی را برای آنان داشته است.
وی، با بیان اینکه مردم اشنویه مفتخر به امدادگر بودن در هلال احمر هستند، ادامه داد: اشنویه می تواند شهرستان معین برای مرکز استان و شهرستان های اطراف و کشور های هم مرز باشند و امیدواریم هیئت مدیره جمعیت هلال احمر همیاری برای داشتن انبار امداد نجات و ساختمان بهتری برای سازمام هلال احمر باشیم.
وی، خاطرنشان کرد: حتی از دورترین روستا ها و محلات شهر مردم امکانات را جمع آوری کرده و برای رساندن این امکانات به مردم کرمانشاه می کوشیدند و در مواقع ضروری می توانیم به خوبی همکاری کنیم.
وی با بیان اینکه امداد و نجات کوهستان در اشنویه از امورات لازم و ضروریست گفت: اشنویه دارای مناطق کوهستانی بالایی بوده و داشتن تیم کوهستان از ضروریات است.
خضری، تاکید کرد: مردم ایران برای خدمت گذاران خود ارزش و احترام دارند و خدمت با خلوص نیت بی جواب از سوی مردم نخواهد ماند و کسانی که غیر از این می اندیشند قطعا با جواب سخت مردم روبه رو می شوند امروز زمان صحبت کردن از مفردات نیست بلکه باید تلاش برای وحدت کنیم و در حفظ وحدت کوشا باشیم چرا که آمریکای جهان خوار درصدد است تا ملت ایران را تسلیم خود کننداما بدانند قطعا شکست خواهند خورد.

** اعضای هلال احمر خدمتگذاران مردم

سعید رهبر سوره نیز در این نشست ضمن‌تشکر از شورای اجرایی و هیئت مدیره اشنویه، عنوان کرد: اعضای جمعیت هلال احمر خدمت گذاران مردم بوده و در زمان های مختلف و بحران های مختلف حسن نیست این افراد با همگان ثابت شده است.
وی، افزود آذربایجان غربی به همت اعضای جمعیت هلال احمر جزئی از ۵ استان برتر استان بوده و در استان نیز اشنویه جزء برترین ها بوده و قابل اعتماد و قابل تکیه گاه بودن است.
وی، بابیان اینکه اشنویه در بحث امدادرسانی کوهستان بسیار موفق بوده و فعالیت پر شور و نشاط جمعیت هلال احمر ناشی از عشق به خدمت رسانی به مردم است.
رهبرسوره گفت: کار با مردم بسیار آسان بوده اما بسیار خطرناک است باید بتوان اعتماد مردم را حفظ کرد هیچ اقلامی را در انبار ها نگه نداشته و در استان های مربوط‌ توزیع شود.
وی، با بیان اینکه باید ارتباط با معاونین حفظ شده بیشتر شود، تصریح کرد: باید در پاسخ دهی به Eoc کوشش کرده و در هر زمانی نسبت به پاسخ دهی کوشا باشیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، تاکیدکرد: مدیران شعب باید بر برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر تسلط داشته و با توجه به این برنامه سخن گفته شود.

*لزوم استفاده از پتانسیل های مردمی در جمعیت هلال احمر

میرحسامی نیز در این جلسه گفت: در مقابل رخداد ها و بحران ها همه مردم در حال کریز از بحران می شوند این در حالیست که جمعیت هلال احمر شتابان به سوی افراد بحران زده می شتابتد.
وی، تصریح کرد: اگر در خصوص کیفیت کار بحث کنیم جمعیت هلال احمر اولین فرد با تاثیرگذاری بیشتر در مواقع بحرانی است امروز‌قویترین و توانمند ترین ارگان مالی امروز هلال احمر بوده چرا که به پاس خدمات این‌جمعیت مردم کوشش بسیاری در همیاری با این جمعیت دارند.
وی،، با بیان اینکه در تمام تصمیم گیری های جمعیت هلال احمر همراه و همیار یکدیگر هستند، بیان کرد: اعضای هلال احمر آذربایجان غربی حتی در تصمیم‌گیری های کلان کشور تاثیر گذار بوده اند که پیشنهادات این استان که جز ۷ استان ایراد کننده در خصوص بودجه هلال احمر بودند به تصویب رسید.
عضو‌هیات مدیره جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: منابع و امکاناتی که جمعیت هلال احمر در اختیار بسیار مطلوب نبوده و انتظار نمی رود با توجه به شرایط مالی کشور و رکود مالی کشور با مشکل خاصی مشکل نشویم.
وی، تصریح کرد: در خصوص امکانات امدادی دچار مشکل بوده و در خصوص تجهیرات امداد کوهستان، جاده ای و انبارمشکلات اساسی وجود دارد.
میرحسامی، بیان کرد: امروز رابطه بین مردم و هلال احمر در حال کم شدن بوده باید نگرش انسان دوستی و بشر دوستانه افزایش یابد در صدد برآییم تا از پتانسیل های مردمی درصدد ارائه خدمات بیشتر استفاده کنیم.
گفتنی است در این شورا هریک از مدیران شعب به نوبت مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و از مدیران شعب جمعیت هلال احمر تقدیر شد.
انتهای پیام/

 

گالری تصاویر شورای مدیران جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در شهرستان اشنویه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن