اخباراخبار منتخبمعاونت امور جوانان

دیدار نمایندگان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با کشیش کلیسای شرق آشورو انجیلی بمناسبت تبریک سال نو میلادی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به همراه رئیس اداره داوطلبان جمعیت استان به نمایندگی از این سازمان جهت تبریک سال نو میلادی به دیدار کشیشان و رئیس انجمن مسحیان استان رفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، نجف آذرنیوتور و هیئت همراه جهت تبریک سال نو میلادی به مدرسه پیشداد اقلیت های مذهبی و انجمن اقلیت های استان رفته و با کشیش کلیسای انجیلی و شرق دیدار کرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی و هیئت همراه در این دیدار ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبرصلح و دوستی حضرت مسیح(ع) گفت: آذربایجان غربی ویترینی از قومیت هاست و با عنوان رنگین کمان اقوام در کشور شهرت دارد.

وی، افزود: وجود اقلیت های مختلف در کشور و استان زمینه توسعه فعالیت عام المنفعه و بشر دوستانه را فراهم کرده که باید استفاده بهینه از این زمینه ها شود.

آذرنیوتور، تاکید کرد: آموزش های همگانی و برگزاری کلاس های کمک های اولیه و همچنین آماده سازی تیم های امداد نجات از جمله مواردی است که مدنظر هلال احمر است.

وی، خاطرنشان کرد: لذا امیدواریم از مدارس اقلیت و زمینه های انجمن جهت همکاری استفاده شود چرا که هلال احمر برمسئله جوان گرایی و آموزش همگانی تاکید داشته ودمی توان از ظرفیت های موجود استفاده شود.

در این دیدار تقی زاده رئیس اداره داوطلبان جمعیت استان، گفت: بهترین نیروهای فعال اجتماعی امروز با هلال احمر همکاری دارند چرا که این سازمان مطابق میل افراد بوده و برنامه های دقیق دارد.

آذرنیوتور، تاکید کرد: می توان از دانش آموزان مدارس به عنوان تیم های آموزش امدادی جذب کرده و آموزش داده شود و در مجامع خیرین و از لحاظ مادی و معنوی استفاده شود و نسبت به عقاید این اقلیت مذهبی توجه داشته و همیاری های لازم صورت گیرد.

گفتنی است، در این دیدار مقرر شد زمینه های تنظیم تفاهم نامه همکاری مشارکت دارند.
همچنین قبل از دیدار با کشیش کلیسای شرق آشور و انجیلی با رئس انجمن دکتر استنلی سیمونر، اسقف اعظم در خلیف گری نیز دیدار کرده و با اعضای انجمن‌به گفت و گو نشستند.
انتهای پیام/

بستن