اخباراخبار منتخبچایپارهمانورها

در روستای خانقاه شهرستان چایپاره مانور امداد ونجات زلزله برگزار شد

سرپرست جمعیت هلال احمر چایپاره از برگزاری مانور امداد و نجات در روستای خانقاه چایپاره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجات غربی سرپرست جمعیت هلال احمر چابپاره گفت: مانور امداد و نجات زلزله در روستای خانقاه چایپاره برگزار شد.

وی افزود: در این مانور امدادگران، نجاتگران، تیم های روستایی هلال احمر و همچنین نیروهای امدادی سایر ارگان ها و با حضور ارزیاب استانی حضور داشتند.

وی، با اشاره به اهداف این مانور، تصریح کرد:
این مانور با هدف آشناسازی اهالی روستا با خطرات حوادث طبیعی و غیر طبیعی ، ارائه آموزش های لازم در این خصوص و اهمیت و نقش هلال احمر در حوادث و سوانح برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر چایپاره، عنوان کرد: در این مانور تمامی نیروهای امدادی و روستایی شرکت کننده قبل از اجرای مانور در جلسه توجیهی با ارزیاب استانی حضور یافتند.

وی، تاکید کرد: در حین اجرای مانور تمامی اقدامات لازم اعم از بررسی صحنه حادثه ، انتقال و جابه جایی مصدوم، اطفا حریق، دادن اسکان اضطراری به اهالی آسیب دیده ، توزیع اقلام غذایی،بهداشتی وغیره و آموزش اهالی روستا و حمایت های روانی در حین مانور و همچنین آشناسازی تمامی اهالی روستا با اهداف و اجرای مانور بعد از اتمام مانور توسط نیروهای امدادی انجام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر چایپاره، افزود:
امادگی در برابر بحران و زلزله نیازمند تمرین مداوم دستگاه های اجرایی و خدمت رسانی و مردم‌ است تا خسارت به حداقل برسد. یکی از مهمترین اهداف مانور ایجاد هماهنگی بین بخشی است.

وی، تاکید کرد: یکی از اهداف بعد از برگزاری مانور ها برگزاری نشست های نقدو بررسی می باشد که بایستی جهت پیشبرد اهداف مانور صورت پذیرد.

سرپرست جمعیت هلال احمرآذربایجان غربی، بیان کرد: همچنین از تمامی عوامل شرکت کننده در این مانور نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورد و خواستار توفیق روز افزون برای آن بزرگوران شد.

گفتنی است؛ این مانور توسط ارزیاب استانی ارزیابی شد و پس از اتمام مانور با حضور تمامی نیروهای شرکت کننده در مانور نقاط ضعف و قوت مانور مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

بستن