اخباراخبار منتخبچایپاره

با مشارکت دستگاه های مدیریت بحران شهرستان چایپاره؛ مانور بزرگ امداد و نجات در سیلاب برگزارشد

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان چایپاره از برگزاری مانور امدادو نجات در سیلاب با همکاری دستگاه های مدیریت بحران در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی شکارچی ضمن بیان این مطلب گفت: امداد گران و نجاتگران با مشارکت ۳۰ دستگاه اجرایی در پل دوققوز گوز واقع در روستای کسیان شهرستان چایپاره در این مانور حضور یافتند.

وی، افزود: تمامی دستگاه های اجرایی شرکت کننده در این مانور توان عملیاتی خودرا در شرایط بحرانی به نمایش گذاشتند.

سرپرست جمعیت هلال احمر چایپاره بیان کرد: بررسی وضعیت مدیریت ریسک،سنجش نحوه ارتباط و تعامل دستگاه های اجرایی با یکدیگر، افزایش سطح اگاهی مردم برای نحوه مواجه در برابر با شرایط بحرانی و سنجش اثربخشی مانور برگزار شده را از دیگر اهداف این مانور اعلام کرد.

شکارچی، اذعان داشت: علاوه بر مدیریت بحران این شهرستان که عوامل دخیل در اجرای این‌مانور بودند، جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی، آتش نشانی، صداسیما و دیگر ارگان ها در این مانور حضور داشتند.

وی، ادامه داد: نجات دادن اهالی گرفتار شده در سیل ناشی از سیلاب با انتقال و جابه جایی از مسیر های ناهموار ، برپایی اسکان موقت به خانواده های گرفتار شده در سیلاب و دادن اقلام مواد غدایی و گرمایشی از جمله مراحل عملیات امداد و نجات بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر چایپاره، با اشاره به هدف برگزاری این مانور، خاطرنشان کرد: هدف از این مانور ارتقاء سطح آگاهی نیروهای عملیاتی و نحوه مدیریت بحران و تقویت آمادگی و امکانات لازم برای جستجو افراد در حوادث ناشی از بلایای طبیعی بود.

وی، تاکید کرد: اجرای مانور های عملیاتی گامی موثر و ضروری برای ارتقاء امادگی و توانمندی کلیه عوامل شرکت کننده در حوادث میباشد و بایستی هر چند ماه یکبار به صورت گسترده و وسیع انجام پذیرد تا همیشه آماده خدمت به مردم عزیز باشیم.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن