اخباراخبار منتخبحوادثشاهین‌دژ

عدم آشنایی به فنون و منطقه شنا موجب غرق شدگی دو نفر در زرینه رود شهرستان شاهیندژ گردید.

وقوع حادثه روز جمعه 1/4/97- ساعت 20:15 پایان عملیات روز دوشنبه 4/4/97- ساعت 12:15 در کیلومتر 36 محور شاهیندژ به میاندواب - مابین روستای پارلار علیا و سفلی رودخانه زرینه رود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، عدم آشنایی به منطقه و غیرحرفه ای بودن در فنون شناگری باز هم حادثه آفرید.

طبق گزارش تلفنی پلیس ۱۱۰ به جمعیت هلال احمر شعبه شاهیندژ مبنی بر غرق شدن دو جوان در رودخانه زرینه رود مابین بخش علیا و سفلی روستای پارلاراز توابع شاهیندژ بلافاصله یک تیم ارزیاب به منطقه اعزام گردید.

عملیات جستجو با اطلاع و هماهنگی EOC ستاد از صبح روز شنبه مورخه ۲/۴/۹۷ با حضور دوتیم سیلاب از شهرستان و درخواست همکاری و حضور یک تیم سیلاب از شهرستان میاندوآب با تجهیزات غواصی و یک فروند قایق، آغاز گردید.

تلاش نیروهای عملیاتی برای کشف غریق های مذکور پس از ۱۲ ساعت جستجو به نتیجه نرسیده و عملیات به روز بعد موکول می گردد.

با ادامه جستجو در ظهر روز یکشنبه مورخه ۳/۴/۹۷ ساعت ۱۳:۴۵ سرانجام جسد یکی از غریق ها کشف و از آب بیرون کشیده شده و پس از آن تاریکی شب و پیدا نشدن نفر دوم غریق عملیات را به روز بعد کشانید.

از صبح روز دوشنبه ۴/۴/۹۷ تلاش خستگی ناپذیر تیم های عملیاتی سیلاب منجر به کشف جسد دوم غریق فوتی در ساعت ۱۱:۱۵ گردید.

در نهایت پس از سه روز تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی این عملیات در ساعت ۱۲:۱۵ روز دوشنبه ۴/۴/۹۷ با تحویل اجساد دو نفر غریق فوتی به مقامات ذیصلاح پایان یافت.

در جریان این عملیات که مجموعا ۱۱ کیلومتر از منطقه توسط نیروهای جمعیت هلال احمر شاهیندژ و همکاری و حضور جمعیت میاندوآب به مدت ۳ روز کاوش گردید، ۱۳نفر/به روز پرسنل و ۳۳ نفر/روز نجاتگر شرکت نمودند.

ضمن اینکه تعداد ۳دستگاه/روز آمبولانس- ۶دستگاه/روز خودروی کمک دار و ۳ فروند/روز قایق، همچنین تجهیزات غواصی(جلیقه نجات- حلقه نجات- طناب و بویه نجات) به کار گرفته شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن