اخباراخبار منتخبخویمعاونت امور جوانانمهاباد

پایان ششمین المپیاد آماده دادرس/ محمودی اصل زاده: آمادگی، مقابله و پاسخ به بلایا هدف اصلی این دوره از مسابقات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی ششمین المپیاد آماده دادرس در استان آذربایجان غربی به پایان رسید.

این المپیاد با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از دادرسان شهرستان های استان آذربایجان غربی به صورت منطقه ای به میزبانی شهرستان های مهاباد (میزبان جنوب استان) و خوی (میزبان شمال استان) به مدت ۴ روز برگزار گردید.

مراسم اختتامیه با حضور جواد زاده، ارزیاب و ناظر کشوری سازمان جوانان و معاون امور جوانان استان اردبیل، همچنین مسئولین استانی و شهرستانی جمعیت هلال احمر و اداره کل آموزش و پرورش استان و دیگر سازمان ها و نهادهای دولتی برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در مراسم اختتامیه این دوره از المپیاد آماده گفت: خود امدادی و خود مراقبتی یکی از مهمترین مسائلی بوده که باید مورد توجه همگان خصوصا دادرسان قرار بگیرد.

دکتر محمودی اصل زاده هدف از برگزاری این طرح را آموزش و ارتقای سطح علمی دانش آموزان و بالا بردن آمادگی آنها در هنگام حوادث و بلایا بیان کرد و افزود: با توجه به اهمیت عنصر آمادگی، مقابله و پاسخ به بلایا در چرخه مدیریت بحران، بحث آموزش و فراگیری کمک های اولیه برای عموم مردم خصوصا دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار بوده تا خسارت جانی ناشی از این حوادث و بلایا به حداقل برسند.

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکر از تیم اجرایی و فنی این دوره از مسابقات، از نحوه اجرای آن و آمادگی دادرسان ابراز رضایت کرد و گفت: دانش آموزان امروز، دادرسان فردا و مرد روزهای سخت هستند.

نجف آذرنیوتور افزود: ۶۰۰ دادرس از ۱۷ شهرستان در ۴ بخش عمومی شامل حمل مصدوم، پناه گیری و تخلیه اضطراری، آزمون کتبی و اطفاء حریق و ۴ بخش تخصصی از جمله ارزیابی و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، شکستگی، آتل بندی و اسکان اضطراری به رقابت پرداختند و در نهایت تیم شهرستان تکاب در بخش برادران و تیم شهرستان ارومیه در بخش خواهران به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون امور جوانان در ادامه اظهار کرد: به مناسبت ۵ تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اعضای شرکت کننده در ششمین المپیاد آماده با تشکیل زنجیره انسانی، به اعتیاد “نه” گفتند و با حضور در مکان های عمومی اقدام به فرهنگ سازی بین همسالان خودشان کردند.

بستن