اخباراخبار منتخبجلساتستادیطرح نوروزی ۹۷

اولین جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در سال ۹۷ برگزار شد

جلسه شورای معاونین با موضوع بررسی خدمات ارائه شده معاونت های جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در طول طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر به مسافرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، حسن محمودی اصل زاده پس از ارائه آمار خدمات ارائه شده از پایگاه ها و پست های موقت و ثابت طرح ملی امداد و نجات نوروزی و ایمنی و سلامت مسافرین در استان اظهار داشت: خدمات ارائه شده به مسافرین نوروزی در چادرهای ایمنی و سلامت در سال جاری به مراتب با سازماندهی و توان بیشتر و بهتر صورت گرفته و توانسته‌ ایم به رشد بی‌نظیری از ارائه این خدمات ارزنده به مسافرین عزیز نسبت به سال قبل دست پیدا کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی ضمن اشاره به آمار و عملکرد معاونت امداد و نجات اظهار کرد: در طول طرح ملی امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان غربی از تاریخ ۲۵ام اسفند ماه تا ۱۵ ام فروردین ۹۷، از بین ۵۴۰ نفر از مسافران حادثه دیده، ۳۹۶ نفر دچار مصدومیت شده اند که ۲۰۴ مورد از حادثه دیدگان امدادرسانی شده و ازین تعداد ۱۱۲ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته و ۱۴۳ نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شده اند.

حسن محمودی اصل زاده ضمن اشاره به عملکرد پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از شروع طرح از تاریخ ۲۸ ام اسفند ماه تا ۱۴ ام فروردین سال ۹۷ گفت: جمعا ۳۰۲۶۴۳ مسافر با مراجعه به پست های نوروزی از خدمات ارائه شده شامل ۹۷۲۹ هزار نفر از ایستگاه سلامت، ۲۱۳۴۵ نفر در فضای دوستدار کودک و ۵۱۱۹ نفر از خیمه نماز بهره مند شده و ۱۹۳۶۳۸ عدد اقلام فرهنگی و آموزشی دریافت نمودند.

وی با اشاره به اینکه بررسی آمار و نتایج خدمات ارائه شده در طول طرح های ملی نوروزی در استان بیانگر ارتقای سطح عملکرد امدادگران و جوانان و افزایش این خدمات نسبت به سال قبل هستند گفت: دستیابی به این سطح از کیفیت خدمت رسانی حاصل از تلاش شبانه وزی تمامی اعضا، جوانان، امدادگران و کارکنان جمعیت بوده است.

محمودی اصل زاده ادامه داد: این ارتقای عملکرد در شرایطی اتفاق افتاد که با توجه به آب و هوای نامساعد و طوفانی روزهای آخر طرح های ملی نوروزی بعضی از چادرهای سلامت در شهرستان ها به صورت موقت جمع آوری شده و دو روز از ادامه کار باز ماندند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در آخر از تک تک معاونت ها تشکر کرده و افزود: خوشبختانه امسال با تلاش های پرثمر معاونت امداد و نجات، معاونت جوانان، معاونت درمان و داوطلبان همچنین حوزه روابط عمومی و تمامی زیر مجموعه آنها توانستیم بار دیگر با شورونشاطی مثال‌زدنی نهایت سعی و تلاش خود را در امر خدمت‌رسانی به هم نوع و اقدامات بشردوستانه بکار بگیریم و مایه اعتبار بخشی بر فعالیتهای انساندوستانه و داوطلبانه جمعیت شویم.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن