ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
موقعیت شما: صفحه اصلی
نمایش مطلب    
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2132  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


مراسم کلنگ زنی مجتمع بهداشتی، درمانی، دارویی، توانبخشی و اداری جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد برگزار شد

مراسم کلنگ زنی مجتمع بهداشتی، درمانی، دارویی، توانبخشی و اداری جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد برگزار شد

باحضور دکتر جمال الدینی معاون آموزش، پژوهش و فناورى جمعیت هلال احمر کشور و دکتر احمدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری جمعیت هلال احمر و آقای رحمتی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور و آقای فلاح مشاور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و آقای دکتر شجاعی فرماندار مهاباد و امام جمعه محترم شهرستان مهاباد انجام شد:


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: بر اثر نیاز سنجی، پروژه 3500 متری درمانگاه مهاباد تبدیل به 6500 متر زیربنا با اضافه شدن پروژه ساختمان اداری و مهمانسرا شد که به عنوان یک مرکز تشخیصی درمانی، توانبخشی و فیزیوتراپی فعالیت خواهد کرد.

دکتر محمودی گفت: در روزهای اخیر خوشبختانه جمعیت هلال احمر پروژه های مختلفی را کلنگ زنی کرده که اعتبار تمامی آنها از قبل تامین شده است و مبلغ آن واریز گردیده، یعنی پروژه ای را کلنگ زنی کرده ایم که قبلا هزینه آن تامین شده است.

وی ادامه داد: پروژه انبار امدادی 300 متری شهرستان چالدران که 3 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است، پروژه کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای سلماس که همکاران و امدادگران این شهرستان به مدت 12 سال در یک کانکس مشغول به خدمت صادقانه بودند، پروژه کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای شهید کلانتری ارومیه و امروز یکی از پروژه های مهم درمانی کشور در شهرستان مهاباد شروع می شود.

امام جمعه مهاباد: از زحماتی که نیروهای توانمند حلال احمر در همه زمینه ها کشیده و در همه صحنه ها حضور پیدا می کنند، تشکر و قدردانی می کنم. از زحمات جناب آقای قریشی و همکارانشان کمال تشکر را دارم و از خداوند متعال خواستارم مدیرعامل هلال احمر استان و تمام همکاران دیگر ایشان را در زمینه خدمت به کشور عزیزمان یاری بفرمایند.

دکترشجاعی فرمانده شهرستان مهاباد: مهاباد دارای ۲۳۷۰۰۰ نفر طبق آمار سال۱۳۹۵ جمعیت دارد، جمعیت شهری مهاباد ۱۶۸۰۰۰نفر بوده و جمعیت روستایی آن حدودا ۶۹۰۰۰نفر می باشد، همچنین این شهرستان دارای ۱۹۶روستا بوده و ۷% مساحت استان از لحاظ جغرافیایی را دارا است و ۲۶۵۲ کیلومترمربع وسعت دارد.

وی گفت: شهرستان مهاباد از لحاظ سیاسی-اجتماعی شهر پرآوازه ای است و این آوازه نه فقط در ایران بلکه در جهان پیچیده و نه بخاطر موقعیت جغرافیایی بلکه به دلیل وجود شخصیت های بزرگی که تاثیرگذار بوده اند در تاریخ ایران.

مهاباد مرکز سازمان های مردم نهاداست، همچنان که در هلال احمر حضور ویژه و خاصی دارند. ۱۶سازمان مردم نهاد زیست محیطی،۵۲ سازمان مردم نهاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در این شهرستان وجود دارد که رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده است.

تعداد جوانانی که در هلال احمر فعالیت می کنند بسیار زیاد است، هلال احمر و نیروهای امدادی مهاباد از یک سازمان یافتگی ویژه ای برخوردار هستند و قدرت در سازمان یافتگی است که این باعث شده کار خود را بی کم و کاست انجام دهند.

و به همین علت می طلبد و بجا و به حق است که این پروژه عظیم که در اینجا کلنگ زنی خواهد شد شایسته این مردم فکور و سازمان های مردم نهاد و جوانان هلال احمر است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلال ایران گفت: در این 6 ماه بیشترین سفرم به شهرستان مهاباد بوده به تعداد 3 سفر که باعث خوشحالی بنده است که انشاالله به همت مسئولان بتوانیم هرچه زودتر پروژه درمانی این شهرستان را کلید بزنیم.

دکتر احمدی اظهار کرد: این پروژه به مساحت زیربنای 6500 متر در 5 طبقه شامل درمانگاه های عمومی و خصوصی و مرکز همودیالیز، مرکز تصویر برداری و پزشکی هسته ای، آزمایشکاه داروخانه مهمانسرا و یک بخش اداری برای همکاران جمعیت هلال احمر مهاباد منظور شده که طی مدت 20 ماه امیدواریم این پروژه را به سرانجام برسانیم.

وی گفت: این پروژه می تواند به عنوان نماد شهرستان مهاباد استفاده شود از این رو مشغول حل و فصل بعضی از مشکلات و مسائل فی ما بین هستیم، و در سراشیبی قرارگرفته ایم که هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلال ایران ادامه داد: امیدوارم که تمامی مسئولین مرتبط با این پروژه چه در شهرستان مهاباد و چه در ستاد هلال احمر استان آذربایجان غربی، با همت بالا و همکاری خود تلاش کنند تا در موعد مقرر بتوانیم به نتیجه رسیده و از این پروژه بهره برداری کنیم.

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: از تمامی مدیرانی که وقت گذاشته و در این پروژه همکاری کرده اند تشکر می کنم که توانسته اند چنین مجموعه ای را در کنار ه فراهم آورده و به رسالت شغلی خود در هلال احمر عمل کرده اند، هلال احمر وظیفه اش کمک رسانی و امداد، آموزش، پیشگیری از خطرات بدون در نظر گرفتن ملیت، دین، گرایش ها سیاسی است.


فلاح افزود: هلال احمر تمام هدفش کمک به ساخت جامعه ای سالم است، همه اولیا و اوصیای خداوند متعال برای ساختن جامعه ای سالم آمده اند و هلال احمر نیز در همان راستا سعی دارد قدم بردارد. جامعه ای سالم به منزله پل و معبری برای به سعادت رسیدن تک تک افراد است

وی اظهار کرد: در جوامع نا سالم امکان به سعادت رسیدن انسانها فوق الاده کم است، درجوامعی که مردم از هر حیص دغدغه ای نداشته باشند، دغدغه مادی و فقر نداشته باشند فکر انسان آزاد می شود،

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت ادامه داد: هلال احمر در این رابطه قدم های خوبه برداشته و از دکتر محمودی مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی تشکر ویژه ای دارم که این گام هارا بلند تر و استوارتر کرده است. به هیچ قومیت و ملیت و مذهب و گروه خاصی ارجهیت نداده و نخواهد داد، چون همه مثل هم هستند به همین جهت این مکان را انتخاب شده تا بزرگترین پروژه ساختمانی در زمان مسئولیت خودشان شروع به ساخت کرده اند.

دکتر جمال الدینی اظهار کرد: با توجه به صحبت های جناب آقای شجاعی، این تنوع و این تاریخچه و شهری که همیشه پابرجا و آباد است به وسیله بزرگانش، این یعنی حضور داوطلبان، یعنی فلسفه جمعیت هلال احمر.

سازمان هلال احمر این سرمایه اجتماعی را مدیون این اعتماد و مشارکت و حضور است، حضوری که تابع یک زمان خاص نیست و یک پیوستگی در این حضور وجود دارد و فقط یک همبستگی نیست و هرچه بتوانیم این سرمایه اجتماعی را ارتقا دهیم در مدیریت بحران و مدیریت خطر موفق تر خواهیم بود.

ما باید برای مردم خدمات قابل لمس طراحی کنیم، چون جمعیت هلال احمر نگران سرمایه اجتماعی خود است. اگر سرمایه اجتماعی هلال احمر ارتقا پیدا کند، می توان از حلقه چرخه مسئولیت پذیری اجتماعی، سرمایه اجتماعی، سرمایه اقتصادی، حداقل ۲ تا ۳برابر منابع خود را از مردم تامین کنیم.

کد خبر:  1553834
فرستنده: خبر نویسان
گروه: اخبار و رویدادها
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

دوشنبه 27 آذر 1396