اخبارستادیمعاونت امدادونجات

معرفی سرپرست جدید معاونت امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان غربی

آیین تکریم و معارفه سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با حضور آقای محمدی معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور برگزار و فرزاد محبوبی به عنوان سرپرست معاون امداد و نجات هلال احمر استان معرفی شد.

معرفی سرپرست جدید معاونت امداد و نجات هلال احمر استان آذربایجان غربی

آیین تکریم و معارفه سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با حضور آقای محمدی معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور برگزار و فرزاد محبوبی به عنوان سرپرست معاون امداد و نجات هلال احمر استان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ در این جلسه که با حضور آقای محمدی معاونت عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و شورای معاونین استان برگزارشد.
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پیروز فر نماینده ولی فقیه در استان ضمن تبریک دهه مبارک فجر و خوش آمدگویی به آقای محمدی افزود: حوزه امداد و نجات جز سازمان های حساس جمعیت هلال احمر میباشد که نگاه ویژه ای را از طرف مسئولین سازمان امداد و نجات خواستار شدند.

در ادامه این جلسه جناب آقای محمدی هم ایام الله دهه فجر را تبریک گفته و افزود: ۴/۵ تا ۵ درصد حوادث کشور مربوط به استان آذربایجان غربی است و البته با توانمندیهای مجموعه شما،معاونین مدیرعامل محترم که از نیروهای پا به کار و عملگرای جمعیت هلال احمر می باشید،خوشبختانه توانستیم پاسخگویی خوبی از این استان در حوادث را دریافت کنیم.

وی گفت: استان آذربایجان غربی در بحث امداد و نجات در ده ماهه گذشته بالغ بر ۸۴۷ حادثه داشته که در مجموع حوادثی که ما در سازمان امداد و نجات ضبط و ثبت کردیم، بیشتر این حوادث،حوادث ترافیکی بود.

معاونت عملیات امداد و نجات کشور در ادامه جلسه گفت: هزارو۸۳۰ امدادگر و عوامل امدادی در این عملیاتها شرکت کرده و ۴۷۸ نفر اعزام به مراکز درمانی بوده که جز استانهای پر کار مار در بحث اعزام مصدومین به مراکز درمانی بوده و ۴۵ عملیات فنی در استان انجام گرفته که نیاز به خودروهای ست نجات داشته که در صحنه حادثه حاضر شده اند.

محمدی بعلت حادثه خیز بودن استان اشاره کرد؛ تلاش مضاعف همکاران،نجاتگران و امدادگران باعث شده که بتوانیم این حوادث را از جمله:۳۸ حادثه کوهستان،حوادث جاده ای که بیشترین شهرها به ترتیب ارومیه با ۱۴۵ حادثه،سلماس ۶۰ حادثه، اشنویه و شوط مشترکا با ۴ حادثه امدادرسانی کنیم.

وی در آخر از زحمات آقای رضا مسافر در این چند سال تشکر و قدردانی کرده و همچنین از آقای یحیی خلیلی نیز بخاطر همکاری که در این مدت با سازمان امداد و نجات جمعیت داشته تشکر و قدردانی کردند.

محمدی همچنین از آقای فرزاد محبوبی بخاطر انتصاب بعنوان سرپرست معاونت امداد و نجات استان افزود: ضمن تبریک و تهنیت بابت این مسئولیت انتظاری که از شما داریم همکاری مضاعف با سازمان امداد و نجات، نجاتگران و امدادگران استان داشته باشید.

امیر جعفرزاده،مدیر عامل استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با خوش آمدگویی به آقای محمدی و تبریک دهه مبارک فجر از زحمات آقای رضا مسافر و همچنین یحیی خلیلی که در این مدت در حوزه امداد ونجات تلاش کرده بودند،تشکر کردند.

وی اظهار کرد: پاسخگویی به موقع درحوادث و بلایا همراه با آمادگی لازم و کامل تیم های عملیاتی و همچنین حضور نیروهای متخصص و کاربلد در زمان وقوع حادثه، کمک اثر بخشی در امداد رسانی خواهد کرد.

وی افزود: استان ما بیش از ۸۳۰ کیلومتر مرز مشترک با ۳ کشور همسایه را دارد وبه دلیل وقوع حوادث مختلف طبیعی و غیر طبیعی در استان نیازمند توجه بیشتری برای تخصیص امکانات و منابع براساس حوادث شایع استان میباشد.
مدیر عامل استان آذربایجان غربی در آخر ضمن تبریک و آرزوی توفیقات روزافزون برای آقای فرزاد محبوبی گفت: امید است با استفاده از تجارب و اندوخته های امدادی جنابعالی بتوانید در این حوزه فعالیت چشمگیری داشته و با کمک معاونین حوزه ها،روسای شعب،مسئولین امداد شعب و امدادگران و نجاتگران وتعامل سازنده درون و برون سازمانی موجب تقویت حوزه امداد و نجات استان شده و خدمات ارزنده ای برای خدمت به مردم عزیز منطقه و کشور توفیق داشته باشیم .
در این جلسه همچنین آقای رضا مسافر وبحیی خلیلی تکریم و آقای فرزاد محبوبی بعنوان سرپرست معاون امداد و نجات استان آذربایجان غربی معارفه شدند .

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن