ستادیمعاونت امور داوطلبان

افتتاح ۶۷ خانه هلال روستای جمعیت هلال احمر در سطح استان آذربایجان غربی

۶۷ خانه هلال روستایی همزمان در سراسر استان توسط جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

افتتاح ۶۷ خانه هلال روستای جمعیت هلال احمر در سطح استان آذربایجان غربی

۶۷ خانه هلال روستایی همزمان در سراسر استان توسط جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در آیین افتتاح خانه های هلال در روستای بالدرلو شهرستان ارومیه گفت: یادگیری مقابله با حوادث و بحرانها امروز بسیار مهم است چرا که اولین امدادگران برای کمک در لحظات اولیه، خود مردم هستند واین امر در کاهش اثرات حوادث و کمک به بهبود وضعیت نقش موثری داشته و دارد .
وی در ادامه گفت، امیدواریم این حلقه اتصال که بین مردم وهلال احمر که بواسطه خانه های هلال ایجاد می‌شود با همراهی مردم و مسئولین موجب توانمندی اهالی در مقابله با حوادث شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در ادامه این آیین گفت: بی طرفی، بی غرضی است و تامین احترام و تکریم انسان ها از اهداف مهم هلال احمر به شمار می رود.
حجت الاسلام پیروزی فر افزود: بر اساس آیات قرآن کریم، هر کسی یک نفر را زنده کند مانند این است که همه انسان ها را زنده کرده است. وی تاکید کرد: هلال احمر  در تکریم انسانها و تلاش برای امدادرسانی برای حادثه دیدگان پیشقدم است و این رسالت ها در بخش های مختلف امدادی، جوانان و داوطلبان انجام می دهد.
وی گفت: اصول و اهداف جمعیت هلال احمر برگرفته از اصول و آموزه های دین مبین اسلام است و این مهم  منجر به تقویت فعالیت های بشردوستانه در این مجموعه  می شود.

در ادامه جواد علیزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ارومیه گفت: در خانه های هلال با فعالیت در چهار حوزه جوانان،امداد و نجات،آموزش و خدمات داوطلبانه در خدمت اعضا خواهیم بود. خانه هلال شعبه ای کوچک از جمعیت هلال احمر به شمار می رود که با افتتاح آن در این چهار حوزه بیان شده تعامل دوسویه تقویت و همکاری ها بیشتر می شود.

علیزاده در ادامه تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی جوانان با تمرکز ایجاد و تقویت روحیه داوطلبی در ارایه خدمات بشردوستانه، فرصت سازی برای مشارکت بیشتر داوطلبان در فعالیت های جمعیت و ارتقاء فرهنگ توجه به ایمنی و تاب آوری جوامع روستایی در راستای کاهش خطرپذیری و مقابله موثر با حوادث را از دیگر اهداف فعالیت خانه های هلال عنوان کرد.

گفتنی است آئین افتتاحیه خانه های هلال در روزهای سی دی ماه و اول بهمن ماه انجام خواهد گرفت

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن