اخبار منتخبجلسات

نشست هم اندیشی رئیس جمهور با فعالان مبارزه با کرونا در استان های آذربایجان شرقی و غربی

رئیس‌جمهور ملت بزرگ ایران را پیروز صحنه مبارزه با کرونا دانست و تاکید کرد: در این مبارزه همه ملت ایران به صحنه آمدند و ما می‌توانیم موفقیت کشورمان در این عرصه را با کشورهای مدعی شرقی و غربی مقایسه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با فعالان مبارزه با کرونا در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اظهارداشت: ملت و بویژه کادر درمانی ایران از ابتدای شیوع بیماری کرونا با قدرت و با فداکاری به صحنه آمدند و افتخار آفریدند و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز به این نکته بسیار مهم در دوران دفاع مقدس اشاره داشتند، این افتخار آفرینی ها، ایثارها و فداکاری ها باید در تاریخ ثبت شود و ماندگار بماند.

دکتر روحانی با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا همه اعم از تولیدکنندگان، مسجدها، بنگاه‌های خیریه، نیروهای مسلح، بسیج، سپاه و ارتش به صحنه آمدند، افزود: از سال ۹۳ با اجرای طرح تحول سلامت یک کار ویژه‌ای را برای بخش درمانی و تخت های بیمارستانی و توسعه بهداشت و درمان آغاز کردیم و این حرکت نیز در روند مبارزه با کرونا بسیار تاثیر گذار بود.

رئیس جمهور اظهارداشت: مراکز مختلف بهداشتی سراسر کشور کار غربالگری را با وسعتی گسترده انجام دادند به گونه ای که در مرحله نخست طرح، ۷۸ میلیون نفر و در مرحله دوم بیش از ۳۰ میلیون نفر غربالگری شدند و این روند تداوم می یابد.

دکتر روحانی به شیوه متفاوت ایران در مقابله با ویروس کرونا در مقایسه با شیوه های بسیار سختگیرانه برخی کشورها و سهل گیرانه در برخی دیگر اشاره کرد و گفت: ما یک راه میانه، معتدل و متعادلی را انتخاب کردیم که کاملاً مسیر درستی بوده، در شدت عمل‌هایمان پلکانی جلو رفتیم و بازگشایی‌های ما هم به صورت پلکانی انجام گرفت و هنوز هم بعضی مشاغل اجازه فعالیت ندارند.

رئیس جمهور افزود: می خواهیم وقتی وارد خرداد می‌شویم برخی از مشاغل را باز کنیم و البته حتی در خرداد هم فعالیت بعضی از مشاغل بخاطر سلامت مردم به تاخیر می افتد چرا که می خواهیم حساب‌شده عمل کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم ما با آموختن درس ایثار و فداکاری از خاندان رسالت و پیامبر(ص)، مولا امیرالمؤمنین(ع) و امام مجتبی(ع)، یاد گرفته اند چگونه باید دست همدیگر را بگیرند، گفت: در این حادثه مردم دست همدیگر را گرفتند و یاری کردند و پرستارها، پزشکان، آزمایشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، کارگاه‌ها و کارخانه‌های ما همه کار و تلاش کردند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اگر مردم کمک نمی کردند ما موفق نبودیم، افزود: ملتی موفق است که همه دست به دست هم بدهند و تلاش کنند و الحمدالله در این زمینه مردم خیلی کمک کردند؛ مردمی که فاصله هوشمند اجتماعی و دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را در همه جا از جمله در مساجد و نماز جمعه و در مجالس شبهای قدر، مراعات کرده و مراعات می کنند.

دکتر روحانی با قدردانی از همه علما و حضور آنان در صحنه و جلوگیری از اختلاف نظرها، اظهارداشت: باید مخصوصا با نزدیک شدن به شبهای قدر، قدردان همه آنهایی باشیم که در طول این مدت، برای سلامت و معیشت مردم تلاش و فداکاری کردند.

در ادامه این نشست هم اندیشی، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در سخنانی با قدردانی از پیگیری ها و مدیریت دولت و شخص دکتر روحانی در صحنه مبارزه با کرونا اظهارداشت: اینگونه اعمال دولت را تاسی به راه و روش اهل بیت عصمت و طهارت می دانم و امام علی(ع) فرمایشی به این مضمون دارند که آیا من قانع باشم به همین که به من بگویند امیرالمومنین و در مشکلات با مردم مشارکت نکنم لذا اقدامات بسیار خوب شما را در حقیقت یادآور عمل معصومین است.

آیت الله قریشی خاطرنشان کرد: مدیریت مسئولین در صحنه مبارزه با این بیماری افتخار انگیز و برای هر ایرانی مایه افتخار و مباهات است که مسولین آن تمام فکر و ذکرشان رفع مشکلات آحاد جامعه است .

در این ارتباط تصویری همچنین استاندار آذربایجان غربی و فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش و نیز فرمانده سپاه شهدای استان گزارشی از اقداماتی که تاکنون برای مبارزه با بیماری کرونا و رسیدگی به اقشار ضعیف استان انجام داده اند، ارایه کردند.

رییس جمهور همچنین در ارتباط ویدئو کنفرانسی با شرکت پاکدیس در استان آذربایجان غربی با توضیحات مدیر عامل این شرکت و نیز در گفت و گوی کوتاه با یکی از کارگران این مجموعه در جریان فعالیت های شبانه روزی این مجموعه در تولید الکل و توزیع آن در بیمارستانها و کارخانجات تولید کننده مواد ضد عفونی کننده، قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن