اخبارمعاونت امور داوطلباننذر آب ۲

جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به کمک مردم سیستان و بلوچستان شتافت/ استارت اجرای طرح نذر آب ۲ در مهرستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: کاروان پزشکان و سلامت جمعیت هلال احمر استان صبح امروز در راستای اجرای طرح نذر آب ۲ وارد شهرستان مهرستان استان سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی، سعید رهبر سوره، مدیرعامل جمعیت استان از آغاز اجرای طرح نذر آب ۲ در مهرستان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: این طرح از امروز یعنی ۶ شهریور به مدت پنج روز در این شهرستان اجرا می شود.

وی افزود: برای همین منظور صبح امروز کاروان پزشکان و سلامت جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به مهرستان اعزام شدند و در بدو ورود مورد استقبال فرماندار و امام جمعه شهرستان مهرستان، بزرگان و ریش‌سفیدان آنجا قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کم‌برخوردار این طرح اجرا می‌شود، ادامه داد: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، فرهنگی و حمایتی به سیستان و بلوچستان اعزام شده است.

وی عنوان کرد: در طرح نذر آب ۲ پزشک متخصص مامایی، عفونی، کودکان و اعصاب و روان، دندانپزشک، دستیار پزشک، مسؤول داروخانه، روانشناس و امدادگر حضور داشته‌و نسبت به ارائه خدماتی مانند ویزیت رایگان، مشاوره روانشناسی خانواده و تحصیلی و همچنین پایش سلامت اهالی این مناطق اقدام خواهند کرد.

رهبرسوره تصریح کرد: همچنین در این طرح خدمات آموزشی با موضوعات مقابله با دیابت، مالاریا، کم‌خونی، عفونت‌ها، فشار خون، سکته های قلبی و سالک و امداد و کمک های اولیه در دو شیفت صبح و عصر ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مشاوره‌های خدمات فرهنگی در این تیم شامل برگزاری کلاس‌های نقاشی، بازی‌های گروهی، مسابقات شعرخوانی، محفل قرآن‌خوانی و مسابقات دارت بود که توسط کارشناسان فرهنگی در قالب تیم سحر جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در مهرستان انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی ضمن تشکر از نیروهای جمعیت و مردم خیر استان گفت: در این طرح اقلام و کالاهای جمع‌آوری شده و اهدایی جمعیت هلال احمر استان شامل اسباب‌بازی، آب معدنی، تانکر آب، فرش و البسه به ارزش دو میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۳۰ هزار ریال در بین مردم مهرستان توزیع خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن