ماکو

در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مطرح شد.

تهیه لوازم التحریر به ارزش ۸۰ میلیون تومان برای دانش آموزان در قالب طرح ارمغان

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: سال گذشته در قالب طرح ارمغان لوازم‌التحریر به ارزش ۸۰ میلیون تومان برای دانش‌آموزان و ۱۵ تومان کمک جهازیه در ماکو تهیه شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی سجاد اسماعیل‌زاده در بخشی از سخنان خود در پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو با تأکید بر اینکه همه کشورهای جهان عضو جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ هستند، اظهار کرد: هفت اصل سرلوحه کارها و امورات جمعیت هلال احمر از جمله بی‌طرفی، بی‌غرضی، انسانیت، استقلال، جهان‌شمولی، خدمات داوطلبانه و یگانگی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: چهار هدف مهم نیز در کنار این اصل‌ها نقش ایفا می‌کنند که عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تلاش برای تامین سلامت انسان‌ها، تلاش برای تامین کرامت انسان‌ها، تلاش برای ایجاد صلح و دوستی میان ملت‌ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو در ادامه در تشریح عملکرد این جمعیت در سال ۹۷ شهرستان ماکو ادامه داد: در حوزه امداد و نجات کل حوادثی که طی سال گذشته پوشش امدادی انجام شده است ۸۳ مورد بود که در این حوادث هشت نفر فوتی و ۲۶۷ نفر حادثه‌دیده شدند که از این تعداد، ۶۱ مورد تصادفات جاده‌ای، سه مورد آتش‌سوزی، چهار مورد دریایی و ساحلی، چهار مورد سیل و آبگرفتگی، چهار مورد ریزش آوار و هشت مورد نیز کوهستانی بودند.

وی با اشاره به عملکرد جمعیت هلال احمر ماکو در حوزه آموزش تصریح کرد: در بخش آموزش دوره‌های حضوری و نیمه‌حضوری برای ۹۶۱ نفر برگزار و نیز در حوزه امداد و نجات دو دوره برای ۴۴ نفر برگزار شد.

اسماعیل‌زاده همچنین از ارائه آموزش تخصصی پیش بیمارستانی برای بیست و پنج نفر خبر داد و گفت: همچنین در سال گذشته دوره‌های مهارتی داوطلبی برای ۴۴۶ نفر به استعداد ۲۲ دوره برگزار شد.

وی همچنین از ارائه دوره های آموزشی مقابله با زلزله و مخاطرات طبیعی برای سه هزار نفر و پخش ۴۰۰ بروشور در مساجد، مدارس، ادارات و پایگاه‌های بسیج خبر داد و تصریح کرد: در مجموع در حوزه آموزش برای پنج هزار نفر خدمات ارائه شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو همچنین بر حوزه امور جوانان اشاره و از برگزاری برنامه‌های ملی، مناسبتی و فرهنگی خبر داد و تاکید کرد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی با جوانان در حوزه اشتغال و ازدواج و کارآفرینی برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی مشهد مقدس و جلفا، برگزاری مسابقات رفاقت مهر و طرح ملی دادرس( دانش آموزان آماده در مواقع سخت) اجرای طرح شوق رویش برای پر کردن اوقات فراغت، برگزاری بازی های بومی و محلی و ورزشی ها در روستاها، برگزاری نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر، اجرای طرح‌های نوروزی جوانان که متشکل از حدود ۳۰۰ نفر از اعضای جوانان انجام گرفت.

وی در ادامه در تشریح عملکرد حوزه داوطلبان از اجرای طرح فرشتگان رحمت برای ۴۲ نفر به ارزش ۱۰۰ هزار تومان به همت مجمع خیران هلال احمر شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در طرح ارمغان مهر لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند به ارزش ۸۰ میلیون تومان و همچنین جهازیه برای نوعروسان به همت خیران به مبلغ ۱۵ میلیون تومان تهیه شد و طرح کاروان سلامت در روستاهای دیم قشلاق و قزل‌داغ با ویزیت توسط پزشکان عمومی و داروی رایگان به روستاییان اجرا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ماکو شاخصترین عملکرد حوزه داوطلبان ماکو را جمع آوری کمک های مردمی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان و ارسال به مناطق سیل‌زده کشورمان در قالب چهار دستگاه کامیون، یک دستگاه تریلی و یک دستگاه وانت در قالب چادر و مواد خوراکی، آشامیدنی، بهداشتی و بهداشتی بود.

وی همچنین شاخص‌ترین حرکت در حوزه درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ماکو را تاسیس درمانگاه عمومی هلال احمر ماکو یاد کرد و گفت: انشالله بخش‌های دندانپزشکی مامایی و فیزیوتراپی در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن