اخباراخبار منتخبخویمعاونت امور جوانان

کارگاه آموزش مقدماتی پیشگیری از اعتیاد در خوی برگزار شد

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از برگزاری کارگاه مقدماتی پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، نجف آذر نیوتور در مراسم اختتامیه این دوره که با حضور ریاست شعبه خوی، مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی خوی و بخشدار مرکزی برگزار شد گفت: این کارگاه با حضور ۵۰ نفر از جوانان عضو جدیدالورود جمعیت هلال احمر شهرستان خوی به مدت دوروز برگزار شد.

وی، افزود: در روز اول این دوره کارگاه های آشنایی با تاریخچه مواد مخدر، شناخت مواد و عوامل و پیامد های مصرف مواد برگزار شد.

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، بیان کرد: درروز دوم این‌دوره نیز کارگاه های پیشگیری، مبانی و اصول پیشگیری، آشنایی با مهارتهای زندگی، مهارت ارتباط موثر، مهارت نه گفتن، مهارت مقابله با هیجان و استرس برگزار شد.

وی در خصوص‌اهداف برگزاری این کارگاه، عنوان کرد:: هدف از برگزاری این دوره انتقال دانش و کسب مهارت در موضوع پیشگیری از اعتیاد با مشارکت جوانان برگزار می شود

آذرنیوتور، تصریح کرد: این دوره با عنوان ارتقا سلامت جامعه با مشارکت جوانان داوطلب و جامعه محلی با هدف آموزش مهارت های زندگی و سبک زندگی اسلامی برگزار می شود.

وی، تعامل همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها را برای پیشگیری از گسترش اعتیاد در جامعه ضروری دانسته و تصریح کرد: این طرح بر پایه اثرپذیری جوانان برنامه‌ریزی شده و با توجه به آموزش همسالان مطمئناً اثرگذاری قابل‌قبول و مؤثری در بین جوانان جامعه خواهد داشت.

گفتنی است این مراسم که با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شده بود با پخش کلیپ از فعالیت های سرگروه های پیمان، قرائت سوگند نامه پیمان توسط کلیه فراگیران همراه بود که در پایان مراسم نیز تمامی حضار از نمایشگاه ویژه سو مواد مخدر بازدید کردند.
انتهای پیام/

یک نظر

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن