اخباراخبار منتخبماکومعاونت امور داوطلبان

صعود داوطلبِ‌ جانباز 70درصد جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی به “کلیمانجارو” بلندترین قله آفریقا

داوطلب جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی، با وجود محدودیت جسمی خود موفق به فتح قله پنج هزار و 895 متری "کلیمانجارو" در کشور آفریقا شد.

به گزارش روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌غربی؛ محمد حبیب‌زاده، جانباز 70درصد دفاع‌مقدس و سرگروه مجمع خیرین جمعیت هلال‌احمر شهرستان ماکو با فعالیت خیرخواهانه و بشردوستانه بیش از یک دهه خود در این نهاد مردمی و بشردوست، توانست فاتح بلندترین قله آفریقا با ارتفاع پنج هزار و 895 متر از سطح دریا شود.

حبیب زاده درباره ماجراي جانباز شدنش ميگويد:« تخريبچي ميدان مين بودم و در اثر انفجار مين از ناحيه دو دست، چشم و پا آسيب ديدم. هر دو دستم از ناحيه مچ قطع شد و پاي راستم نيز پر از تركش است، علاوه بر اينها پرده دو گوشم نيز اكنون مصنوعي است».

‌‌وی قلههاي زيادي را تاكنون فتح كرده، قله‌هايي كه شايد تا قبل از مجروح شدنش اصلا به فكر فتح‌كردن آنها نبود؛ حبيب‌زاده باور دارد كه معلوليت محدوديت نيست، به همين دليل تاكنون خودش را نباخته و آنقدر براي ادامه زندگي‌اش مصمم است، كه اين روزها براي فتح قله‌هاي هفت هزار متري برنامه‌ريزي ميكند.

حبيب‌زاده متولد سال 1351 است و دوست دارد در آينده قله‌هاي مرتفعي مانند لنين با هفت هزار متر ارتفاع را در قزاقستان فتح كند. او مي‌گويد: سابقه صعود چهارفصل به سبلان را دارم، در سه فصل متفاوت نيز قله دماوند را فتح كرده‌ام و امسال نيز قرار است اين قله را فتح كنم تا چهار فصل صعودم به دماوند تكميل شود.

کلیمانجارو، بلندترین قله قاره آفریقاست و با ۵۸۹۵ متر ارتفاع، آتشفشانی نیمه خاموش محسوب می‌شود که در کشور تانزانیا و در مرز این کشور با کنیا قرار گرفته است.

بستن