اخباراخبار منتخبستادیمانورهامعاونت بهداشت، درمان و توانبخشی

مانور بزرگ منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) شمالغرب کشور در ارومیه برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه فجر، مانور بزرگ منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) شمالغرب کشور شامل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان در منطقه صومای برادوست شهرستان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، مدیرعامل جمعیت استان از برگزاری مانور منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) با حضور استان های شمالغرب کشور در روستاهای جوجهی، قونی و گنبد منطقه صومای برادوست شهرستان ارومیه در روز ۱۸ بهمن ماه به مدت دو روز خبر داد.

حسن محمودی اصل زاده خاطر نشان کرد: تیم های پزشک، پرستار، ماما، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت محیط و تغذیه، روانشناس و امدادگر در این مانور حضور داشته که مهمترین وظایف آنها را می توان بهداشت اولیه و مراقبت مادر و کودک، مراقبت های بهداشت روان، کارشناسی تغذیه، مراقبت های زنان، خدمات درمانگاهی، دارویی و غیره که بر اساس اصول خدمات بهداشت اولیه فعالیت می کنند بر شمرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از مشاوره رایگان روانشناسی و مامایی خبر داده و افزود: خدماتی مانند ویزیت و ارائه داروهای رایگان به مردم منطقه در این مانور به مدت دو روز ارائه می شود.

وی هدف تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) را پاسخگویی به موقع به هنگام بروز حوادث و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آسیب دیدگان عنوان کرد و افزود : اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری حاضر در این مانور، در مانورهای پیشین و در حادثه زلزله کرمانشاه و غرب کشور، توانایی های خود را اثبات نموده و در هر لحظه از زمان آماده خدمت رسانی می باشند.

 

مشاهده گزارش تصویری مانور

بستن