اخبارارومیهاشنویهبرف زمستان 96بوکانپیرانشهرتکابحوادثسلماسمعاونت امدادونجاتمیاندوآب

یک هزار و ۹۹۴ نفر از حادثه دیدگان برف و کولاک استان آذربایجان غربی امدادرسانی شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: در طی پنج روز گذشته قریب به دو هزار نفر در برف مانده و گرفتار در کولاک در نقاط مختلف آذربایجان غربی امدادرسانی شدند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، حسن محمودی اصل زاده با اشاره به عملکرد جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی در پی بارش‌های اخیر اظهار داشت: در طی پنج روز گذشته 913 خودرو در جاده‌ها و مسیرهای مختلف مواصلاتی استان که دچار گرفتاری در برف و کولاک بودند به کمک نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر رهایی یافتند.
وی افزود: شهرستان های ارومیه، سلماس، تکاب، اشنویه، نقده، میاندوآب، بوکان و پیرانشهر درگیر برف و کولاک بده اند که امدادگران هلال‌احمر به‌صورت 24 ساعته در این شهرها در وضعیت آماده‌باش قرار داشتند و درحال حاضر نیز آماده امدادرسانی می باشند.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: در شبانه‌روز گذشته افزون بر یک هزار و 994 نفر برف زده و گرفتار در کولاک در نقاط مختلف آذربایجان غربی امدادرسانی شدند و 96 نفر نیز که در جاده‌ها گرفتارشده بودند اسکان داده شدند.
حسن محمودی اصل زاده ضمن اشاره به نیروهای درگیر در عملیات اخیر خاطرنشان کرد: 189 نفر از نیروهای امدادی به همراه 35 خودرو هلال احمر، در بین امدادرسانی به یک هزار و 994 نفر حادثه دیده، دو نفر مصدوم و سه خانم باردار را به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل کردند.
بستن